Aktualności, Wieści z firm

Poznań Motor Show, 30 marca – 2 kwietnia

Największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Na zwiedzających czeka bogata ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów, przyczep kempingowych oraz detailingu i technologii.

Poznań Motor Show to również ogrom imprez towarzyszących, takich jak Kongres MOVE – International Mobility Congress, Stunt Wars Poland, czy Mistrzostwa Mechaników. To obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji.

Poznań Motor Show od lat jest stałym punktem w kalendarzu imprez, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie Dzięki wytężonej pracy wielu osób projekt urósł do rangi najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego, nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Podczas Poznań Motor Show przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i fani motoryzacji mogą poznać panujące trendy rynkowe oraz porozmawiać na tematy związane z przyszłością motoryzacji, a także następującą rewolucją w świecie transportu. 

„Motoryzacja w najlepszym wydaniu” 

Pod takim właśnie hasłem odbędzie się najbliższa edycja Poznań Motor Show. Podczas tegorocznej edycji będzie można podziwiać wiele stref tematycznych ukazujących różnorodność motoryzacji:

Zlokalizowany w Pawilonie 5 SALON SAMOCHODOWY, to przede wszystkim wystawa producentów i dealerów światowych marek samochodowych. Spotkamy tu między innymi strefy marek takich jak: Mazda, SsangYong, Maxus, Kia, Nissan, Suzuki, Grupa Karlik: Hyundai, Renault, Dacia czy też Grupa Zasada: Volkswagen, Cupra, Skoda, Seat.

Znajdziemy tu również strefę Sponsora Głównego imprezy: OTOMOTO

Również w Pawilonie 5 będzie możliwość spotkania z gwiazdami stacji TVN Turbo (Strefa TVN Turbo) oraz z gośćmi Strefy Videoblogerów: Kickster, Karolina Pilarczyk czy Gosia Rdest. 

PAWILON 6 to miejsce, w którym zwiedzający zobaczą wiele luksusowych i topowych modeli samochodów z kategorii Super Cars i Luxury. Spotkamy tu Strefę Mercedes-Benz MB Motors Poznań z najnowszymi modelami Mercedesa, zarówno spod znaku AMG jak i nowych modeli elektrycznych. W Strefie Karlik Luxury cars zobaczymy samochody takie jak: Bentley, Range Rover, Jaguar, Ferrari czy McLaren.

Ekipa PositiveWays.pl zaprezentuje całą masę topowych modeli marek takich jak: McLaren, Porsche, Ferrari czy Audi i zapoczątkuje na targach swoją coroczna zbiórkę środków na pomoc chorym dzieciakom. 

W tym pawilonie spotkamy też strefę PG Performance, z przerobionymi i dopracowanymi modelami sportowymi i GT a także ekspozycję Aston Martina, 7PL, Nocne Loty czy RW Auto Sport.  

W SALONIE MOTOCYKLOWYM zlokalizowanym w Pawilonie 3 i części Pawilonu 3A spotkamy marki takie jak: Honda, MV Agusta i Kawasaki (wszystkie Grupa Karlik) a także Vespa, Piaggio, Junak, Triumph, Super Soco, Zero, Royal Enfield, Husqvarna czy Harley-Davidson Park. 

Oprócz producentów i dealerów spotkamy tu również Strefę Speed Ladies, The Infamous Team, X-Moto.EU czy Extreme Ride. 

W PAWILONIE 3A znajdziemy też Scenę dedykowaną motocyklistom, którą poprowadzi ekipa Świat Motocykli.

SALON DETAILING w Pawilonie 5A to wystawcy prezentujący kosmetykę samochodową, usługi serwisowe czy producenci felg, akcesoriów czy układy wydechowe: Felgeo, Samochodowa Kosmetyczka, Kaliński, Krown Polska, Pantera, Turismo Wheels czy Prestige Auto Tuning.

Znajdziemy tu również wystawców z innych kategorii takich jak Stradale Club, prezentujący samochody Abarth i Alfa Romeo czy pokaźną strefę Radio Eska/ Kamena Rally Team, czyli gratka dla fanów rajdów terenowych.

W PAWILONIE 8A spotkamy konstruktorów pojazdów, firmy produkujące i dealerów ładowarek elektrycznych i innych urządzeń oraz ekspozycję Volkswagen Poznań. 

W STREFIE CARAVANINGU w Pawilonie 7A będzie można zapoznać się z tematyką kamperów i przyczep kempingowych a wystawcy zaprezentują modele z różnych półek cenowych i rozwiązania zarówno dla podróżujących w parach jak i z całymi rodzinami. Będzie to przedsmak jesiennych targów Caravans Salon Poland w Poznaniu (największej polskiej imprezy caravaningowej w tegorocznym kalendarzu)

Pokazy Stuntu Motocyklowego przygotowane przez Stunt Wars Poland. Efektowne i widowiskowe popisy czołowych stunterów na świecie, które będzie można oglądać na Placu Marka w każdy dzień targów o stałych godzinach. 

Wystąpią: Rafał „Stunter13” Pasierbek, Dawid ,,Procent” Marach, Kamil „Nikson” Nikliborc, Maciej „DOP” Bielicki i Sławomir Kożyk Kożykowski, 

STREFA TUNINGU w której zobaczymy zmodyfikowane samochody prezentowane przez pasjonatów i specjalistów od przerabiania i ulepszania samochodów. Strefę znajdziemy na Placu P5 pomiędzy Pawilonami 6 i 8. 

Na Placu Marka w każdy dzień trwania targów będzie można oglądać również pokazy driftu samochodowego. Profesjonalni drifterzy zaprezentują swoje umiejętności oraz zaoferują publiczności tak zwane „Drift Taxi”, czuli przejazd na prawym fotelu samochodu driftingowego.  

Kongres MOVE – International Mobility Congress

Równocześnie z Poznań Motor Show odbędzie się Kongres MOVE – International Mobility Congress, czyli największa konferencja merytoryczna w Polsce poświęcona elektromobilności oraz przyszłości motoryzacji. Harmonogram Kongresu wypełnią liczne prelekcje i dyskusje na temat zmian zachodzących w świecie motoryzacji. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej, samorządów lokalnych, przemysłu energetycznego i paliwowego, uczelni wyższych oraz mediów branżowych. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli producentów samochodów osobowych i ciężarowych oraz autobusów. Współorganizatorem kongresu jest Polskie Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, będące członkiem Avere.

Premierowe pokazy i najnowsze pojazdy

Tradycyjnie już ważnym elementem Poznań Motor Show są premiery modeli czołowych producentów samochodów, które zostaną zaprezentowane podczas Media Day. To także okazja do zapoznania się z autami koncepcyjnymi pokazującymi w jakim kierunku może rozwijać się rynek motoryzacyjny.

Największą uwagę przyciągają oczywiście samochody, ale nie tylko fani czterech kółek znajdą coś dla siebie. Zwiedzający mogą zobaczyć różnorodność ekspozycji m.in.: samochodową, motocyklową, caravaningową, detalingową oraz ciężarową. Łącznie daje to ponad 1000 pojazdów, które można podziwiać w trakcie targów.   

Moc imprez towarzyszących 

Poznańskie targi nie ograniczają się wyłącznie do prezentacji najnowszych zdobyczy świata motoryzacji. To również liczne atrakcje i imprezy towarzyszące. 

Wśród nich znajdują się takie wydarzenia jak zawody freestyle’u motocyklowego Slunt Wars Poland, Poznań Motorbike Show, Strefa Videoblogerów, czy strefa Speed Ladies. 

Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce imprezy towarzyszące