Rok 2023 zaowocował podjęciem współpracy z Domem Dziecka w Kórniku – Bninie. Dla Fundacji był to bardzo intensywny czas planowania aktywności w ramach projektu Pod Skrzydłami.

Naszymi celami są :  wyposażanie, wspieranie, motywowanie ale najważniejsze to budowanie relacji.

Dlatego postawiliśmy na mentoring – naszym celem jest aby każdy z uczestników projektu miał mentora – przyjaciela – osobę wspierającą podczas trzyletniego okresu trwania  projektu. Na tą chwilę jeszcze jeden uczestnik pozostaje bez mentora. Staramy się aby jak najszybciej ta sytuacja zmieniła się – widzimy jak wiele dobra już wydarza się z faktu spotykania się mentorów z uczestnikami projektu.

Nie sposób opisać – to trzeba przeżyć !

W minionych miesiącach zorganizowaliśmy wiele ciekawych aktywności.

Od czerwca do grudnia 2023 roku zorganizowaliśmy dwa spotkania integracyjne, pełne zabawy, tworzenia rękodzieł tak aby młodzież i mentorzy mogli się lepiej poznać. Ponadto młodzież uczestniczyła w warsztatach z dietetykiem i w warsztatach dotyczących zarządzania domowym budżetem.

Kolejna rzecz to spotkanie dla młodych w firmie Boekestijn zajmującej się transportem. Dzień w firmie był dobrym czasem na poznanie działania firmy, młodzież mogła zapoznać się z różnymi działami tej firmy, poznać po trosze prawo pracy, a w nim prawo pracownika. Przejazd trackiem był wielką przygodą dla każdego z nas.

Koniec roku 2023  przyniósł  nam  koncert charytatywny  dla projektu POD SKRZYDŁAMI, w którym wystąpiła poznańska artystka Basia Włodarska-Fabisiak wraz z kwartetem smyczkowym ANOVA.

Nowy rok 2024 młodzież zaczęła od uczestnictwa w warsztatach z Zarządzania Czasem i Priorytetami zorganizowanej przez firmę Progressus.

Ferie – to czas, w którym dzięki otwartym sercom naszych darczyńców zorganizowaliśmy warsztaty ceramiczne w Pracowni Ceramicznej NOWE – będącej jedną z działalności naszego wspaniałego poznańskiego artysty – Rafała Nowaka. 

Po sąsiedzku mieszcząca się Stadnina Koni BYNDAS HORSES przyjęła naszych podopiecznych i dzięki właścicielom Armandzie i Szymonowi  uczestnicy mogli posłuchać o początkach stadniny, o pasji, która pobudziła do wielu działań naszych gospodarzy oraz bezpośrednio spotkać się z końmi, skorzystać z jazdy na lonży.

Uśmiechnięte twarze naszych mentee to najpiękniejsze podziękowanie za wspólny czas.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ofiarowany nam czas wspaniałym darczyńcom: Pracowni Ceramicznej NOWE i Stadninie Koni BYNDAS HORSES.

Ponadto młodzież ze swoimi mentorami pracowała nad wspólnym projektem „Na skrzydłach przez Europę”, którego celem było zaplanowanie podróży do wybranej stolicy europejskie. Przez zabawę młodzi uczyli się współpracy, planowania, wyznaczania celów, systematycznej pracy.

Poza tym prowadzimy spotkania: raz w tygodniu nasi mentorzy (wolontariusze – warto to podkreślić, że każdy z mentorów działa z potrzeby serca) spotykają się z uczestnikami programu w wygospodarowanym i wspólnie ustalonym czasie. Jako fundacja wspierając naszych mentorów organizujemy dla nim spotkania ewaluacyjne przy dobrej kawie, wsparcie i szkolenia. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ich czas i serca!

Odwiedzamy naszych uczestników również z osobami odwiedzającymi naszą fundację – są to głównie zaprzyjaźnione grupy Amerykanów.

Przed nami kolejne plany, aktywności. W najbliższym czasie odbędzie się dla naszych podopiecznych KOMPAS KARIERY – dzięki któremu młodzi ludzie poznają swoje predyspozycje i możliwości  i dzięki temu będą mogli precyzyjniej i świadomie ukierunkować zainteresowania związane z przyszłą ścieżką zawodową. Ponadto  do końca czerwca mamy również zaplanowane warsztaty kulinarne, z zakresu profilaktyki uzależnień a także z seksuologiem.

Wiele dobrych rzeczy już się wydarzyło, a nie minął jeszcze rok od naszych działań!

Aneta Czosnowska                           

Specjalista ds. projektów

profilaktycznych

Fundacji „Bread of Life”

w Poznaniu

Telefon: 518-592-293

E-mail: aneta@breadoflife.pl