Wielkopolski Związek Pracodawców

Aktualności

Jak zatrzymać pracowników

W dzisiejszych czasach jeszcze ważniejsze niż kiedyś jest znalezienie i utrzymanie lojalnych i zadowolonych pracowników, którzy będą stanowić kapitał dla firmy. Zużycie jest nadal wysokie, choć przyczyny zmieniają się w ostatnich miesiącach pandemii. Stopniowo zmienia się również styl życia coraz większej liczby osób, które nie tylko chcą przetrwać w pracy, ale także wierzą w inne wartości niż tylko pieniądze. Ludzie interesują się środowiskiem i coraz częściej starają się praktycznie angażować w jego ochronę, minimalizują zużycie tworzyw sztucznych, poddają recyklingowi jak najwięcej produktów, interesują się zachowaniami firm, od których kupują i dla których pracują.

Firmy z kolei coraz bardziej dbają o to, aby ich pracownicy nie wyjeżdżali gdzie indziej. Nie chcą zwiększać kosztów pracowniczych, nie chcą ciągle szkolić i szkolić nowych osób. Przy dużej rotacji pracowników, zastojach produkcyjnych, zaburzeniu relacji i kontaktów w pracy, atmosfera pracy w miejscu pracy nie jest już wystarczająco motywująca. Dlatego starają się stworzyć przyjemne warunki i atrakcyjne benefity dla pracowników.

Jak uniknąć problemów z rotacją pracowników

Sposobem na zapobieganie migracji pracowników jest zatrudnianie odpowiednich osób i tworzenie dla nich wymarzonych miejsc pracy. Brzmi to prosto i zrozumiale, ale dla wielu pracodawców wciąż nie działa wystarczająco dobrze. Na przykład nie mają utworzonego dokładnego opisu stanowiska, aby reklamować się, gdy szukają nowych pracowników. Nie mają one procedury rozmowy kwalifikacyjnej, aby dopasować kandydatów do tych samych kryteriów.

Dla większości pracowników dobre wynagrodzenie jest nadal priorytetem. Ale samo to większości nie wystarcza. Wtedy ważne jest stworzenie dobrych warunków pracy w miejscu pracy, aby ludzie czuli się tam komfortowo i bezpiecznie. A jednocześnie ważne jest zapewnienie lepszej równowagi między pracą a życiem prywatnym. Jest miejsce na różne benefity dla pracowników, takie jak dodatkowe dni urlopu, elastyczne godziny pracy, firmowe przedszkole, opcja home office, ćwiczenia w firmowej siłowni itp.

W dłuższej perspektywie konieczne jest zapewnienie pracownikom motywacji i informacji zwrotnej, wspieranie ich rozwoju zawodowego, zapewnienie szkoleń i ogólnie dbanie o rozwój ich kariery. Dobry system zarządzania pomaga pracownikom osiągać ich cele osobiste i zawodowe, jednocześnie promując wizję i cele firmy.

W szerokim wachlarzu zawodów, w dobrych firmach, pracownicy cenią sobie także to, że mają porządną i bezpieczną odzież roboczą, która reprezentuje firmę, dla której pracują i (lub) jednocześnie chroni ich przed urazami, zimnem lub upałem, przed infekcją itp. Są jeszcze bardziej zadowoleni, gdy w ogóle nie muszą martwić się o swoje ubrania robocze i zawsze mają je czyste, zawsze dostępne.

Nasza firma Lindström zaprojektuje i zleci wykonanie odzieży roboczej zgodnie z Twoimi wymaganiami, wypożyczy Ci ją oraz zadba o jej pranie i czyszczenie. Wiemy jakie standardy higieny i bezpieczeństwa obowiązują w Twojej branży i wszystkim zajmiemy się za Ciebie. Posiadamy odzież roboczą z podziałem na branże i ich specyfikę.

Kryzys w branży budowlanej

W ostatnich miesiącach, w związku z kryzysem koronowym, branża budowlana boryka się z niedoborem pracowników na stanowiskach manualnych. Niektórym firmom udało się zatrudnić pracowników z innych dziedzin, ale większość z powodu zamkniętych granic musi stawić czoła niedoborowi pracowników z zagranicy. Problemem nadal pozostaje duży niedobór wykwalifikowanych pracowników.

Paradoksalnie, pandemia covid-19 przyczyniła się do tego, że ludzie są mniej skłonni do zmiany pracy, a wielu z tych, którzy rozważali zmianę przed pandemią, teraz woli pozostać przy dotychczasowym pracodawcy. Niepokojący jest również fakt, że doświadczeni pracownicy starzeją się i nie ma ich kto zastąpić, ponieważ kierunki techniczne i rzemiosła nie są wystarczająco atrakcyjne dla młodszego pokolenia.

Jak przyciągnąć nowych pracowników do branży budowlanej?

Praca na budowach jest bardzo niebezpieczna i może nawet zagrażać życiu. Zgodnie z prawem pracownicy powinni otrzymać przepisaną odzież roboczą (np. ogrodniczki i ogrodniczki) oraz narzędzia, ale często firmy zapewniają je w niewystarczającym stopniu bez odpowiedniej oceny ryzyka. Nie wystarczy wręczyć pracownikom środków ochrony indywidualnej, trzeba ich też dokładnie przeszkolić z zakresu BHP oraz zapoznać z tym, jak i dlaczego powinni ich używać.

Zalecamy, aby wykresówka wymieniała konkretne czynności robocze, do których będą używane ŚOI. Na przykład zawody budowlane często wymagają, aby pracownicy byli widoczni nawet w trudnych warunkach. Przeznaczone są do tego ubrania robocze z kolekcji HighVisPro, które zawierają elementy odblaskowe lub są uszyte w klasycznym odblaskowym żółtym lub pomarańczowym kolorze. Kolekcja HighVisPro jest certyfikowana zgodnie z normami EN ISO 20471: Odzież o dużej widoczności oraz EN 342: Komplety i odzież chroniąca przed zimnem.

Służba zdrowia w centrum uwagi mediów

Najbardziej obserwowaną dziedziną w ciągu ostatnich dwóch lat była opieka zdrowotna. W szczególności lekarze i pielęgniarki ze szpitali codziennie pojawiają się w wiadomościach telewizyjnych, gdzie widzimy ich w kombinezonach ochronnych, opiekujących się chorymi na covidowych oddziałach, narażając przy tym swoje życie i zdrowie. Z powodu podstępnego wirusa wymagania dotyczące higieny i czystości mikrobiologicznej w szpitalach i placówkach służby zdrowia jeszcze bardziej wzrosły.

Nasza kolekcja oferuje szeroką gamę odzieży roboczej dla profesjonalistów ze szpitali, aptek i innych placówek służby zdrowia. Odzież robocza z kolekcji CarePro dla lekarzy i pielęgniarek inspirowana jest odzieżą codzienną i sportową. Charakteryzują się nowoczesnym krojem wykonanym z rozciągliwych materiałów, które pozwalają na pełen zakres ruchów. Jednocześnie odzież robocza CarePro jest lekka i wytrzymała.

Zagrożone restauracje i hotele

Przedsiębiorcy z branży hotelarskiej, hotelarskiej i turystycznej od kilku miesięcy przeżywają niepokój. Niektórzy nie wytrzymali tego napięcia i zamknęli działalność, część pracowników odeszła lub musiała zostać zwolniona, a osoby te znalazły i znajdują inne miejsca pracy w innych dziedzinach i nowo powstających firmach. Pozostali właściciele restauracji, kawiarni, pensjonatów muszą kreatywnie podejść do swojej pracy, szukać nowych możliwości i nie tracić nadziei. Muszą także starać się ograniczać koszty i jednocześnie monitorować zwiększone wymagania dotyczące higieny.

Mamy rozwiązanie również dla tych firm. Zapewniamy szeroką gamę odzieży roboczej dla hoteli, restauracji i usług cateringowych – koszule kelnerskie, kamizelki i bluzy, kurtki kucharskie, spodnie i fartuchy, dzięki czemu bardzo łatwo jest połączyć jednolity wygląd odzieży roboczej dla wszystkich pracowników. Jednocześnie zadbamy o higieniczną czystość i zmianę odzieży zgodnie z Twoimi potrzebami. Nie musisz kupować i przechowywać odzieży roboczej, wystarczy ją wypożyczyć, a resztę pozostawić nam.

Jedyny pewnik – przemysł spożywczy

Trzeba jeść, dlatego produkcja żywności nie zatrzymała się ani na chwilę. Projektując kolekcję odzieży roboczej dla przemysłu spożywczego szczególną uwagę zwróciliśmy na dobór materiału, rozmieszczenie kieszeni oraz wygodę pracy. Oczywiście zadbaliśmy również o przestrzeganie surowych wymogów higienicznych. Odzież robocza z kolekcji FoodInPro gwarantuje bezpieczeństwo pracowników oraz spełnienie rygorystycznych wymogów higienicznych zarówno podczas pracy w zakładach spożywczych, jak i podczas ich mycia i czyszczenia.

Ponadto w związku z pandemią wiele firm spożywczych stworzyło własne sieci sprzedaży i dystrybucji – e-sklepy z dowozem do klienta, sklepy firmowe itp. Również w tym środowisku klienci zauważają jednolity korporacyjny wygląd sprzedawców, kierowców i inne rzeczy. W Lindström chętnie projektujemy ubrania robocze dla różnych zawodów.

Posiadamy również kolekcje specjalne dla innych branż. Dla profesjonalistów w dziedzinie elektryki – kolekcja PowerPro, do spawania i pracy z gorącymi materiałami – kolekcja WelderPro, dla pracowników przemysłu lekkiego i ciężkiego oraz do prac konserwacyjnych – kolekcja WorkerPro.

Wiele firm już współpracuje z Lindström, a kolejne są w drodze. Odzież roboczą Lindström można znaleźć w aptekach Dr. Max o higieniczną czystość dbamy również przy produkcji zdrowych i smacznych musli w firmie EMCO s.r.o., od wielu lat pracujemy dla firmy Schwan Cosmetics CR, która jest największym na świecie producentem drewnianych kosmetyków dekoracyjnych.

Sidebar