Aktualności, Wieści z firm

IT.integro – Otwieramy rekrutację na wakacyjny płatny staż IT Career Starter 2022

Zapraszamy studentów III, IV i V roku oraz absolwentów informatyki, ekonometrii i zarządzania produkcją do rekrutacji na ósmą edycję stażu IT Career Starter w IT.integro. W ciągu dwóch miesięcy, od lipca do sierpnia, stażyści przejdą trzytygodniowy program szkoleniowy i zdobędą pierwsze doświadczenia w pracy w zespołach projektowych w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.  

Career Starter to najlepszy sposób na rozpoczęcie kariery programisty na ścieżce Konsultanta ERP. Sprawdź zasady rekrutacji i aplikuj na www.CareerStarter.pl 

Na czym polega staż Career Starter?  

Staż Career Starter to okazja do zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych w pracy programisty, w zespole projektowym. Jest to też początkowy krok na ścieżce zawodowej Konsultanta ERP. To dobra specjalizacja dla osób, które chcą zawodowo zajmować się nie tylko programowaniem, ale także mieć kontakt z klientem i rozwijać się w obszarze biznesu, przedsiębiorczości i księgowości.  

Sam program stażowy składa się z dwóch części. Przez pierwsze trzy tygodnie stażyści IT spędzą na wspólnych szkoleniach z zakresu programowania, procesów biznesowych czy autoprezentacji. Będą się też integrować, poznają kulturę organizacyjną IT.integro i wezmą udział w akcji CSR. Po szkoleniach zostaną przydzieleni do zespołów w poszczególnych oddziałach, gdzie zaczną wdrażać się w metodykę pracy zespołów projektowych i wykonają pierwsze zadania dla klientów. Na koniec stażu zaprezentują wykonane przez siebie projekty.  

IT.integro shareIT – stażyści dzielą się dobrem 

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i od lat angażujemy się w pomoc naszej społeczności, potrzebującym i tym, którzy mają mniej od nas. Chcemy, aby nasi stażyści również mieli świadomość, jak ważne jest zaangażowanie społeczne. W ramach programu IT.integro shareIT – podziel się dobrym stażyści zorganizują zbiórkę charytatywną na rzecz wybranych organizacji społecznych.  

Jak przebiega rekrutacja na staż IT?  

Ze względu na pandemiczne warunki cały proces rekrutacji odbędzie się zdalnie poprzez komunikator Microsoft Teams. Od 14 marca do 27 maja masz możliwość wysłania CV poprzez formularz aplikacyjny.  

Co sprawdzamy podczas testu?  

W kwietniu i maju przeprowadzony zostanie I etap rekrutacji, polegający na testach online. Weryfikują one wiedzę z wielu obszarów – od programowania, analityki danych, poprzez księgowość, po znajomość języka angielskiego. Co jest istotne, nie wymagamy od kandydatów wysokich kwalifikacji w każdej z testowanych dziedzin. Liczy się dla nas ogólny wskaźnik punktowy i Twoja chęć do rozwoju. Musimy też wiedzieć, jakie szkolenia będą Ci potrzebne, aby wykonywać zadania w zespole projektowym. 

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej na staż IT?  

II etap rekrutacji to rozmowy rekrutacyjne. One również odbędą się w trybie online. Podczas krótkiego spotkania ze specjalistą ds. HR oraz opiekunem stażu będziemy rozmawiać o Twoich oczekiwaniach, planach rozwoju, zainteresowaniach związanych z karierą w branży IT. Nasz zespół HR udostępnił poradnik, jak aplikować i jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej na staż IT – koniecznie sprawdź! 

Aplikuj i #makeIThappen 

„Warto wziąć udział w stażu Career Starter przede wszystkim dlatego, że jest to program zorientowany na potrzeby osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Każdy stażysta zostanie zaopiekowany od momentu wejścia w kulturę organizacji, poprzez szkolenia i wsparcie mentora na wszystkich etapach wdrożenia. Liczymy, że edycja Career Starter 2022 okaże się sukcesem, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Czekamy na zgłoszenia od osób otwartych na nowe wyzwania.” – Marta Krześlak, Specjalista ds. HR w IT.integro 

Sprawdź naszą stronę www.CareerStarter.pl i dowiedz się więcej na temat programu stażowego, wymagań, przebiegu rekrutacji i harmonogramu. Znajdziesz tam również relacje z poprzednich edycji i opinie osób, które zaczynały karierę podczas stażu, a obecnie spełniają się zawodowo w roli konsultantów ERP.