Aktualności, Wieści z firm

Hotel Arłamów – od 2024 z energią elektryczną pochodzącą w 100% z OZE

Hotel Arłamów podpisał umowę z Respect Energy na zakup energii elektrycznej pochodzącej w 100% z odnawialnych źródeł energii (OZE). Zawarte porozumienie umożliwi roczną redukcję emisji CO₂ na poziomie 5046580 kg CO2. Dzięki temu, od 2024 cała energia elektryczna zużywana na potrzeby działalności Hotelu Arłamów pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych. Jest to niezwykle istotny krok w ramach dalszego rozwoju #EKOArłamów – polityki środowiskowej, której celem jest ochrona środowiska naturalnego i ograniczenia negatywnego na nią wpływu przez działalność hotelu.

Aktualnie większość energii elektrycznej wykorzystywanej przez hotel pochodzi z własnej elektrociepłowni oraz instalacji fotowoltaicznych. Elektrociepłownia z technologią trigeneracji to jeden z najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w Polsce, który wykorzystuje jako opał biomasę z drewna. Instalacja produkuje energię elektryczną, ciepło oraz wodę lodową do systemów klimatyzacji, emitując jedynie parę wodną i dwutlenek węgla.

„Kompleks hotelowy Arłamów to obiekt, który dzięki współpracy nawiązanej z firmą Respect Energy zasilany będzie energią pochodzącą w stu procentach z odnawialnych źródeł. Cieszymy się, że ten wyjątkowy, położony w Bieszczadach hotel zapewni swoim gościom zieloną i czystą energię. Serdecznie witamy Hotel Arłamów w gronie naszych klientów” – powiedział Sebastian Jabłoński, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Respect Energy.

W ostatnim czasie Respect Energy podpisała m.in. umowę z PTWP Event Center, w wyniku której dwa obiekty w katowickiej Strefie Kultury – Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) – dołączą do grona nieruchomości zasilanych zieloną energią.

Firma Respect Energy to lider transformacji energetycznej w Polsce. Od 10 lat inwestuje w infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, poszerzając w ten sposób własne portfolio odnawialnych źródeł energii i rozbudowując ofertę dla klientów. Firma działa na 24 rynkach i współpracuje z ponad 600 producentami energii. Spółka rozwija również własne źródła wytwórcze.

Więcej o programie #EKOArłamów oraz informacje o wdrożonych rozwiązaniach proekologicznych.

DSC06772-podpisanie
DSC06785-Poprawione-Szum
IMG_6253
DSC06763-Poprawione-Szum-1
DSC06762
1_small
DJI_0297-2
Arlamow-Jesien-2021-12
Arlamow-zachod-18052019
DSC7718-HDR