Aktualności, Wieści z firm

Grupa MTP operatorem Światowego Forum Miejskiego WUF11

Grupa MTP zajmie się kompleksową organizacją i obsługą Światowego Forum Miejskiego WUF11 oraz budową Pawilonu Polski. WUF11 to organizowane przez ONZ najważniejsze globalne forum dotyczące wyzwań miejskich, rozwoju miast i osiedli ludzkich, które odbędzie się 26 – 30 czerwca w Katowicach.

Grupa MTP wygrała ogłoszony jesienią 2021 przetarg nieograniczony i podpisała umowę z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Programem Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich, na mocy której zajmie się kompleksową organizacją i obsługą Światowego Forum Miejskiego WUF11. Poznańska spółka będzie odpowiedzialna za zaprojektowanie i wykonanie aranżacji istniejących przestrzeni kongresowych w MCK w Katowicach oraz budowę tymczasowych sal konferencyjnych, seminaryjnych i pomieszczeń biurowych m.in. dla ONZ. Firma zapewni też niezbędną infrastrukturę informatyczną, systemy audio-wideo oraz catering. Grupa MTP będzie także odpowiedzialna za obsługę wystawców – państw i instytucji obecnych na WUF11. Dodatkowo Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej powierzyło Grupie MTP zaprojektowanie, budowę i utrzymanie Pawilonu Polski na WUF11 oraz przygotowanie koncepcji wystawy interaktywnej.

Niewiele jest w Polsce firm z tak długą historią i oferujących tak szeroki zakres usług branżowych, jak Grupa MTP. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w organizacji najważniejszych globalnych wydarzeń i  tworzeniu przestrzeni międzynarodowej wymiany myśli i rozmów. Dlatego cieszymy się, że po raz kolejny wracamy do Katowic, gdzie powierzono nam newralgiczną części przygotowań do tego wyjątkowego wydarzenia – zapewnia Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Grupa MTP była już trzykrotnie zaangażowana w organizację Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej. W grudniu 2008 r. Międzynarodowe targi Poznańskie były gospodarzami COP14. W 2013 r. Ministerstwo Środowiska powierzyło Grupie MTP realizację najważniejszej części przygotowań do kolejnego COP19, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W 2018 roku spółka była odpowiedzialna za organizacją logistyczną konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach. Konsorcjum Grupy MTP i FM Aldentro było też generalnym wykonawcą Pawilonu Polskiego na Expo Dubai 2020. Spółka ma w swoim portfolio ponad 100 wydarzeń targowych i jest organizatorem kongresów, konferencji, wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Światowe Forum Miejskie to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast. Uczestniczy w nim zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy ludzi z ok. 170 krajów świata. Wydarzenie odbywa się co dwa lata i gości uczestników reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe. Ostatnia dziesiąta edycja miała miejsce w 2020 w Abu Zabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas WUF11 w Katowicach spodziewanych jest około 20 tys. gości. Będzie to pierwsza edycja wydarzenia, która zostanie zorganizowana w Europie Środkowo-Wschodniej.