Aktualności

Badanie Lewiatana. 83% przedsiębiorców uważa, że rząd nie dba o ich interesy

83% przedsiębiorców nie ma poczucia, że rząd dba o ich interesy, a 69% firm nie ma poczucia bezpieczeństwa prowadzonych interesów. 61% przedsiębiorców ma mniejszą skłonność do inwestowania, gdy obserwuje polityczne działania rządu – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Ze stwierdzeniem „rząd realizuje przemyślaną strategię działań, która sprzyja przedsiębiorcom. Mam poczucie, że rząd dba o moje interesy” zgadza się tylko 15% przedsiębiorców. O tym, że rząd nie dba o interesy firm przekonanych jest 89% średnich firm oraz 82% dużych i małych.

Z kolei poczucie bezpieczeństwa prowadzonych interesów ma 29% firm. Nie ma zaś takiego poczucia 74% firm dużych i średnich oraz 67% małych.

61% przedsiębiorców ma mniejszą skłonność do inwestowania, gdy obserwuje polityczne działania rządu. Tak sądzi 76% dużych firm, 65% średnich i 60% małych. Przeciwnego zdania jest 37% przedsiębiorców.
67% przedsiębiorców uważa, że gospodarczo sprawy w Polsce nie idą w dobrym kierunku. Natomiast 27% firm jest przekonanych, że idą w dobrym kierunku.Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu” przeprowadził w drugiej połowie października br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.