Aktualności

Badanie Lewiatana. 100% przedsiębiorców popiera członkostwo Polski w UE

Wszyscy przedsiębiorcy popierają członkostwo Polski w Unii Europejskiej, 95% uważa, że rząd powinien złagodzić konflikt z UE i doprowadzić do porozumienia – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Nasza obecność w UE cieszy się ogromnym poparciem przedsiębiorców. Za członkostwem Polski w UE opowiedziało się 100% firm dużych, średnich i małych.

95% firm uważa, że rząd powinien złagodzić konflikt z UE i doprowadzić do porozumienia, 3% jest przeciwnego zdania, a 2% nie wypowiedziało się w tej sprawie. Za porozumieniem z UE opowiada się 100% dużych firm, 95% średnich i 94% małych.

87% przedsiębiorców jest przekonanych, że konflikt z UE i obrona suwerenności Polski nie przyniosą biznesowi korzyści. Tak uważa 90% średnich firm, 86% małych i 80% dużych.
41% pracodawców przyznaje, że w ciągu najbliższych 5 lat możliwy jest polexit, przeciwnego zdania jest 55%. Nie ma zdania w tej sprawie 4% przedsiębiorców.Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu” przeprowadził w drugiej połowie października br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.