Pomoc dla Ukrainy, Szkolenia

Wjazd, pobyt i praca obywateli Ukrainy w Polsce – praktyczne spojrzenie na najnowsze zasady , bezpłatny webinar 24 marca

Konfederacja Lewiatan wraz z Kancelarią Wardyński i Wspólnicy zapraszają na webinarium w ramach cyklu e-Akademii Lewiatana

Wjazd, pobyt i praca obywateli Ukrainy w Polsce – praktyczne spojrzenie na najnowsze zasady
24 marca 2022 r.  godz.: 10:30-12:30
Udział bezpłatny


W obliczu ostatnich wydarzeń na arenie międzynarodowej temat pobytu i pracy obywateli Ukrainy jest wyjątkowo ważny. Szkolenie jest adresowane do pracodawców i przedsiębiorców zatrudniających lub zamierzających zatrudniać obywateli Ukrainy. Omówimy podczas niego najnowsze zasady dotyczące, między innymi, legalizacji pracy i pobytu obywateli Ukrainy w Polsce. Podzielimy się praktycznymi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania rozwiązań przyjętych w Ustawie z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Spotkanie podzielimy na trzy bloki.

Przekraczanie granicy Polski z Ukrainą
Jakie dokumenty należy mieć przy sobie przy przekraczaniu granicy?
Jakie są zasady przekraczania granicy przez osoby nieletnie?
Co powinien zrobić cudzoziemiec, jeśli nie ma dowodu wjazdu (np. stempla w paszporcie)?

Pobyt i praca w Polsce
Jakie znaczenie ma data i kierunek wjazdu do Polski?
Prawo do pobytu w Polsce – komu i na jakich zasadach przysługuje?
Dalszy pobyt w Polsce – w jaki sposób go zalegalizować?
Prawo do pracy w Polsce – komu przysługuje, w jaki sposób pracodawca może zweryfikować legalność pobytu cudzoziemca i jak w praktyce wygląda procedura zawiadomienia o powierzeniu pracy?

Ochrona tymczasowa i międzynarodowa
Na czym polega  ochrona tymczasowa?
Na czym polega ochrona międzynarodowa (status uchodźcy)?
W jakim państwie przysługuje ochrona tymczasowa lub międzynarodowa?
Czy warto skorzystać z ochrony tymczasowej lub międzynarodowej w Polsce?
Jak skorzystać z ochrony tymczasowej w Polsce?

Webinarium jest kierowane głównie do:
właścicieli firm
działów HR
działów prawnych

Kancelaria Wardyński i Wspólnicy od 1988 roku jest trwale zakorzeniona w życiu prawniczym w Polsce.
Dbamy o zachowanie najwyższych standardów prawniczych i biznesowych. Angażujemy się w budowę obywatelskiego państwa prawa. Bierzemy udział w projektach non profit i działaniach pro bono. Nasi prawnicy są aktywnymi członkami polskich i międzynarodowych organizacji prawniczych, dzięki czemu mają dostęp do światowego know-how i rozwijają sieć kontaktów z najlepszymi prawnikami i kancelariami na świecie, z czego korzystają później nasi klienci. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem portalu dla prawników i przedsiębiorców, firmowego Rocznika, bloga prawa pracy i nowych technologii, żywego komentarza online do nowego prawa zamówień publicznych oraz licznych publikacji i opracowań. Obecnie w firmie jest ponad 150 prawników prowadzących obsługę klientów w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, czeskim, włoskim i koreańskim. Mamy biura w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.       

REJESTRACJA
 
       
Szczegóły organizacyjne:
Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w wypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie e-mail wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej. Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników. Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.