Aktualności, Wieści z firm

Respect Energy i Eurowatt podpisały umowę PPA

Respect Energy i Eurowatt podpisały umowę zakupu energii elektrycznej (PPA) na okres jednego roku. W ramach umowy Eurowatt będzie dostarczać energię elektryczną wyprodukowaną przez swoją farmę wiatrową o mocy 31,5 MW zlokalizowaną w Potegowie do Respect Energy i jej klientów.

Umowa pomiędzy Eurowatt i Respect Energy została podpisana na rok i weszła w życie z początkiem kwietnia 2024 roku.

Respect Energy niezmiennie zapewnia swoim klientom dostęp do energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Cieszymy się, że mogliśmy pracować nad podpisaniem rocznej umowy PPA z Grupą Eurowatt – zaufanym i wiarygodnym partnerem w projektach OZE- powiedział Sebastian Jabłoński, Prezes Grupy

W kontekście rozwoju energii odnawialnej w Polsce, Eurowatt jest dumny ze współpracy z agregatorem, który przekształca odnawialną energię elektryczną produkowaną przez naszą farmę wiatrową w energię dla swoich klientów. Nasza nowo powstała farma w Potegowie i podpisanie umowy zakupu energii (PPA) są przykładem ogólnoeuropejskiej współpracy między firmami zaangażowanymi w transformację energetyczną- powiedziała Virginie Thevenet, CEO Eurowatt.

W ramach umowy energia odnawialna będzie dostarczana do Respect Energy i jej klientów z farmy Potęgowo – nowo powstałej farmy wiatrowej zlokalizowanej w województwie pomorskim o łącznej mocy 31,5 MW. Farma Wiatrowa Potęgowo jest zarządzana przez Eurowatt Polska – będącej częścią Grupy Eurowatt z siedzibą w Paryżu – i jest wyposażona w 9 turbin wiatrowych.

Respect Energy

Grupa Kapitałowa Respect Energy to międzynarodowa spółka z siedzibą w Warszawie z całkowicie polskim kapitałem i wiodącą pozycją rynkową w Polsce. Grupa Kapitałowa Respect Energy to pierwszy w Polsce podmiot oferujący klientom w 100% zieloną energię. Spółka jest wiodącym partnerem w zakresie energii odnawialnej, oferującym kompleksowe wsparcie na każdym etapie rozwoju projektów OZE.

Eurowatt

Będąc pionierem w branży energetyki wiatrowej, Eurowatt posiada prawie 30-letnie doświadczenie w produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Wspierani przez naszego udziałowca Virya Energy, wdrażamy strategię dywersyfikacji i internacjonalizacji, z aktualną listą około 1,5 GW projektów rozwojowych (w zakresie energii wiatrowej, słonecznej, w tym agrowoltaiki, fotowoltaiki i solaryzacji dachów) w Europie.

Jesteśmy w pełni zaangażowani w oferowanie rozwiązań w zakresie energii odnawialnej odpowiednich dla wszystkich terytoriów, dla firm pragnących odpowiedzialnie i efektywnie przeprowadzić transformację energetyczną oraz dla wszystkich naszych partnerów (właścicieli gruntów, społeczności lokalnych, partnerów finansowych i technicznych).