Aktualności

PRECOP28 z udziałem Respect Energy

Respect Energy po raz kolejny wzięła aktywny udział w PRECOP28 – dwudniowej konferencji klimatycznej poprzedzającej Szczyt Klimatyczny ONZ COP28.

Wśród głównych tematów tegorocznej dyskusji znalazły się m.in. te związane z redukcją emisji CO2, polityką klimatyczną Polski i Europy oraz transformacją energetyczną. Skuteczna transformacja energetyczna to nie tylko budowanie nowych źródeł zielonej energii, ale przede wszystkim świadome zarządzanie ich wykorzystaniem. W celu rozwijania projektów OZE, konieczny jest także rozwój magazynów energii i sieci przesyłowych oraz dystrybucyjnych. Docelowo model implementacji magazynów energii powinien być hybrydowy i obejmować wiele metod magazynowania energii – wskazywał podczas zakończonej konferencji Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy Holding.

W ramach sesji panelowych z udziałem przedstawicieli Respect Energy analizowano m.in. tempo rozwoju inwestycji w odnawialne źródła energii oraz rolę magazynów energii i energetyki atomowej.

Aby walczyć z obecnymi wyzwaniami – także tymi klimatycznymi – potrzebujemy działać szybko i skutecznie. Między innymi z tego powodu chcemy budować reaktory typu SMR we współpracy z największym na świecie operatorem jądrowym, francuską firmą EDF – podkreślał podczas panelu „Atom, system, klimat” Tomasz Zadroga, członek zarządu Respect Energy Holding.

Na rynkach zagranicznych, na których budujemy od pewnego czasu swą działalność, obserwujemy bardzo pozytywne podejście do realizowanych inwestycji w energetyce wiatrowej – zarówno lądowej jak i morskiej. Jednym z przykładów są realizowane od pewnego czasu działania na rynku australijskim związane m.in. z projektem budowy największej morskiej farmy wiatrowej na świecie. Rozmawiamy z lokalnymi partnerami i czujemy duże zapotrzebowanie na realizację podobnych inwestycji – wskazywał Tomasz Zadroga w trakcie panelu „Wiatr dla klimatu”.

Dwudniowa konferencja klimatyczna PRECOP28 jest imprezą poprzedzającą Szczyt Klimatyczny ONZ COP28 w Dubaju. Organizatorem Konferencji PRECOP28 jest Grupa PTWP oraz United Nations Global Compact Network Poland.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą