Aktualności, Pomoc dla Ukrainy, Wieści z firm

Milion złotych dla Ukrainy

Grupa uczelni, do której należą Wyższe Szkoły Bankowe i Dolnośląska Szkoła Wyższa, wraz z założycielem – Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia przekazała 1 mln zł na pomoc dla Ukrainy.

300 000 zł z przekazanej kwoty trafiło bezpośrednio do Polskiej Misji Medycznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na udzielenie pomocy w Ukrainie m. in. w postaci środków medycznych i leków dla tamtejszych szpitali.  
Pozostałe środki wspierają studentów Wyższych Szkół Bankowych i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej z Ukrainy oraz uchodźców, przybywających do Polski.

W momencie wybuchu agresji Rosji na Ukrainę natychmiast uruchomiliśmy działania pomocowe dla naszych studentów pochodzących z objętego konfliktem kraju. Oprócz wsparcia w obszarze organizacji toku studiów i upraszczania procedur, finansujemy pomoc psychologiczną i porady prawne. W miastach, w których działamy, wspieramy także uchodźców: organizujemy dla nich kursy języka polskiego, ułatwiające adaptację, a studenci i pracownicy uczelni aktywnie angażują się w lokalne zbiórki i wolontariaty.  

Ewelina Średzińska, rzecznik prasowy Wyższych Szkół Bankowych

Ewelina Średzińska

Rzecznik prasowy Wyższych Szkół Bankowych Wyższe Szkoły Bankowe

539 521 275