Aktualności, Wieści z firm

Kurs on-line – Napisz książkę dla dzieci albo młodzieży!

akub Skworz, pisarz, autor powieści „Adaś Mickiewicz” oraz „Mania Skłodowska”, które ukazały się nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa stworzył wyjątkowy kurs on-line –  Napisz książkę dla dzieci albo młodzieży!

Masz pomysł, ale nie wiesz, jak zacząć pisać?
Zaczynasz, lecz nie możesz skończyć?
Marzysz o tym, aby w końcu opublikować książkę?
Ten kurs jest dla Ciebie!

Całość to ponad 40 lekcji on-line, które uzupełnione zostaną o 6 spotkań on-line. Kurs potrwa 7 tygodni i ruszy 4 stycznia 2023 roku. Celem jest napisanie książki dla dzieci albo młodzieży.

10 najlepszych tekstów, które powstaną w trakcie, zostaną przedstawione jako propozycje wydawnicze do oceny przez Zysk i S-ka Wydawnictwo.

Przedsprzedaż potrwa od 16.11 do 25.11. W tym czasie można nabyć dostęp do kursu w promocyjnej, niższej cenie – 475 zł. W grudniu odbędzie się sprzedaż – wtedy udział w kursie będzie kosztował 899 zł. Więcej szczegółów na www.jakubskworz.pl

O autorze kursu:

Jakub Skworz, pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Nakładem Wydawnictwa ZYSK i S-KA ukazały się jego dwie ostatnie powieści „Adaś Mickiewicz” i „Mania Skłodowska”, przybliżające młodym czytelnikom losy wielkich Polaków. Fragmenty „Adasia Mickiewicza” wejdą w skład przygotowanego przez WSiP podręcznika języka polskiego dla klas 7.


O programie kursu:

Kurs ma za zadanie pomóc jego uczestnikom jak najszybciej przejść drogę od pomysłu do napisania i wydania książki dla dzieci albo młodzieży.

Całość składa się z czterech części.

Część strukturalna uczy, jak myśleć o książce, analizować pomysł i motyw opowieści, tworzyć intrygujących bohaterów oraz wykorzystywać sprawdzone struktury fabularne.

Część warsztatowa pomaga prowadzić narrację, pisać interesujące opisy, układać dialogi i wspiera w odkrywaniu własnego języka.

Część praktyczna podpowiada, jak organizować proces pisania, radzić sobie z wewnętrznym krytykiem, a także znajdować motywację do pracy.

Część wydawnicza wyjaśnia, w jaki sposób przygotowywać tekst do prezentacji przed wydawcą i poprawić swoje szanse na rynku wydawniczym.