Aktualności, Wieści z firm

Kalasoft pracuje nad wdrożeniem nowej funkcjonalności e-Doręczeń

Od 1 stycznia 2023 wszystkie uczelnie wyższe zostaną objęte obowiązkiem wprowadzenia nowej funkcjonalności. e-Doręczenia, bo o nich mowa, nie będą zaskoczeniem dla Kalasoftu. Firma już pracuje nad wdrożeniem usługi w systemie Kalasoft EDU. 

Na czym polegać będą e-Doręczenia?

Nowa funkcjonalność, obowiązkiem korzystania z której rząd obejmie uczelnie wyższe od nowego roku, to usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego, świadczona przez co najmniej jednego dostawcę usług zaufania. Co oznacza jej wprowadzenie? Da ono możliwość przesyłania oraz odbierania wiadomości drogą elektroniczną, co pozwoli na ograniczenie wykorzystania tradycyjnej formy papierowej korespondencji. 

Nowy sposób obiegu wiadomości będzie traktowany na równi z osobistą wizytą lub wysłaniem listu poleconego. Umożliwi załatwianie wszelkich spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Docelowo ma być wykorzystywany w każdym procesie cywilnym, administracyjnym czy sądowym. 

Kalasoft nie czeka

W systemie Kalasoft EDU usługa e-Doręczeń zostanie wprowadzona na czas. Już teraz ruszyły bowiem prace nad zaimplementowaniem funkcjonalności. Dzięki działaniom z wyprzedzeniem studenci i osoby korzystające na co dzień z Kalasoft EDU nie będą musiały borykać się z problemem nieodczytanych wiadomości z powodu niewdrożonych funkcji. 

Warto, by już teraz uczelnie wyższe zainteresowały się tematem i podjęły działania związane z wprowadzeniem nowej funkcjonalności. Pod koniec bieżącego roku może okazać się bowiem, że czasu nie jest już wystarczająco dużo.