Aktualności

Już niedługo w Wielkopolsce nowy standard telewizji

Już niedługo w Wielkopolsce nowy standard telewizji. Nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 staje się faktem! Od wczoraj na Dolnym Śląsku i w województwie lubuskim, a za miesiąc także na terenie Wielkopolski.

Przejście na standard DVB-T2 HEVC przynosi korzyści – zapewnia lepszą jakość obrazu i dostępność większej liczby kanałów.
Szacuje się, że naziemną telewizję cyfrową w Polsce odbiera około czterech milionów gospodarstw domowych. W związku z przejściem na nowy standard nadawania około 1,7 mln odbiorców będzie musiało dostosować posiadany sprzęt do nowych wymogów.
Telewizory nie starsze niż dwuletnie powinny działać bez zarzutów. By sprawdzić czy nasz odbiornik jest zgodny z wprowadzanym standardem należy odnaleźć kanał „Sprawdzam TV” (zazwyczaj jest on zaprogramowany pod numerem 28) i przeprowadzić prosty test. 
Tuner DVB-T2 HEVC można kupić w sklepie z artykułami RTV i jest on bardzo prosty w montażu. Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą starać się o dofinansowanie zakupu nowego sprzętu. W przypadku tunera wyniesie ono 100 złotych, a w przypadku nowego telewizora – 250 złotych.
Co ważne, problem dostosowania odbiornika telewizyjnego nie dotyczy użytkowników telewizji kablowych i satelitarnych. Odbierający w ten sposób programy nie muszą wyposażać się w tuner ani zmieniać telewizora.