Aktualności, Wieści z firm

IT.integro – Zatrudniliśmy aż 27 osób po wakacyjnym stażu dla programistów Career Starter 2023

Staż IT dla programistów IT.integro Career Starter 2023

08 wrz Zatrudniliśmy aż 27 osób po wakacyjnym stażu dla programistów Career Starter 2023

Posted at 11:15h in W IT.integro by Anna  

0Likes

Share

Jak każdego roku, w lipcu i sierpniu w IT.integro odbywał się staż IT dla programistów – Career Starter. Biorą w nim udział przyszli konsultanci ERP, którzy chcą programować w świecie systemów ERP. Do udziału w dziewiątej już edycji stażu aplikowało aż 1700 osób. Ogromnie cieszy nas to rosnące zainteresowanie naszym programem dla studentów i absolwentów kierunków informatycznych.

Czego nauczyli się stażyści programiści?

Program stażowy składa się z dwóch części – szkoleniowej i praktycznej. Pierwsze trzy tygodnie stażyści programiści spędzili na szkoleniach i integracjach. Przeszli szkolenie developerskie, warsztaty z autoprezentacji, szkolenie z licencjonowanie, a także poznali podstawy rachunkowości i wzięli udział w grze biznesowej.

Dodatkowo, mieli okazję przeprowadzić akcję charytatywną. Podzieleni na pięć zespołów wybrali organizacje charytatywne, które chcieliby wesprzeć, a następnie zaprosili wszystkich pracowników IT.integro do wzięcia udziału.

Po części szkoleniowej przyszedł czas na pracę w zespołach projektowych. Stażyści otrzymali swoje pierwsze zadania, które pozwoliły im poznać technologię, z która pracujemy i nowy język programowania – AL., a przede wszystkim system ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Jak staż IT Career Starter 2023 oceniają stażyści?

Nie tylko my oceniamy pracę stażystów, ale też pozwalamy im ocenić, czy program spełnił ich oczekiwania. Oto niektóre z ocen, które otrzymaliśmy.

Staż odebrałem bardzo pozytywnie. Już od pierwszego dnia było czuć przyjazną atmosferę ze strony każdego współpracownika. Pierwsze tygodnie szkoleń, prowadzone przez wspaniałych ludzi, dobrze przygotowały nas do technologii jak i wiedzy przydatnej przy codziennej pracy. Po odbytych szkoleniach trafiliśmy do konkretnych zespołów i pracowaliśmy nad zadaniami stażowymi. Przy zadaniach stażowych ani razu nie czułem się zakłopotany, gdy napotkałem problem. Wystarczyło poprosić o pomoc Opiekuna Stażu albo kolegę/ów z zespołu/ów i ani razu nie zostałem zostawiony sam na sam z problemem. Były nawet sytuacje, gdzie nad jednym problemem zbierała się grupa kolegów z pracy i wspólnie myśleliśmy nad rozwiązaniem. Chciałbym też wspomnieć o przejrzystej ścieżce awansu w firmie, co jest w moim mniemaniu super sprawą. Zauważalny jest nacisk na rozwój pracowników, przez co ma się poczucie, że rzeczywiście jest się częścią firmy i wartościowym człowiekiem.

Podsumowując, Career Starter 2023 pokazał mi, że IT.Integro to firma składająca się z niezwykłych ludzi, którzy na co dzień łączą swoje wspólne siły, by zapewnić jak najlepsze wdrożenia systemów ERP u klienta. Jeśli jest się człowiekiem, który interesuje się technologią, biznesem i ekonomią, a dodatkowo nie boi się kontaktu z innymi ludźmi, to jest to zdecydowanie miejsce do którego warto aplikować.”

Piotrek, program stażowy IT.integro Career Starter, Warszawa, edycja 2023 r.

„Przychodziłem na staż w IT.integro pełen ekscytacji, ale też stresu. Na szczęście dosyć szybko przekonałem się, że nie miałem się czego obawiać. Od początku byłem traktowany jak pracownik firmy, a nie jako tylko „stażysta”. Staż zaczynał się od szkoleń, które kojarzyły mi się z czymś nudnym i mało ekscytującym, ale muszę przyznać, że te w IT.integro, były w większości ciekawe i angażujące. Potem, dołączając do teamu, poczułem się jak pełnoprawny pracownik firmy. Każdy był miły i przyjazny, każdy chciał mi pomóc. Nie byłem traktowany jak „piąte koło u wozu” czy ktoś, kto jest tu, bo tak kazało szefostwo. Z czystym sumieniem mogę polecić staż w IT.integro i jeśli miałbym jeszcze raz aplikować do programu Career Starter – zrobiłbym to ponownie!”

 Jakub, program stażowy IT.integro Career Starter, Poznań, edycja 2023 r.

Wszyscy stażyści Career Starter 2023 zostaną z nami na dłużej

Program Career Starter ma na celu zaproszenie do świata systemów ERP osób wchodzących na rynek IT. Dla studentów i absolwentów kierunków informatycznych jest to szansa na poznanie charakteru pracy konsultantów ERP, czym się ona różni od pracy programisty. Ta edycja stażu Career Starter 2023 okazała się ogromnym sukcesem, ponieważ wszystkie 27 osób, które wzięło udział w stażu, przedłużyło z nami umowę i będzie wciąż rozwijać się na ścieżce kariery programisty konsultanta ERP.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy wszystkim stażystom!