Szkolenia

e-Akademia Lewiatana: Przygotowanie biznesu do rewolucji w prawie konkurencji, webinar, 21 kwietnia

Termin 21 kwietnia 2022r. godzina 10:00 Rejestracja TUTAJ

Nieuchronnie zbliża się implementacja dyrektywy ECN+, która ma wzmocnić uprawnienia śledcze i orzecznicze organów ochrony konkurencji.
Nowelizacja zmieni zakres odpowiedzialności przedsiębiorców za naruszenia antymonopolowe, m.in. wprowadzając odpowiedzialność spółki-matki za naruszenia spółki-córki. Będzie to miało również wpływ na zasady wymiaru kar, które w związku z tym mogą wzrosnąć w postępie geometrycznym. Zmiany obejmą też nowe zasady kalkulacji kar z tytułu naruszeń proceduralnych oraz kar z tytułu naruszeń związanych z działalnością związków przedsiębiorców.

Na to nakładać się będą rozszerzone uprawnienia dochodzeniowe Prezesa UOKiK, takie jak rozszerzony zakres podmiotów zobowiązanych do przedstawienia wszelkich informacji na żądanie UOKiK, zmiany w procedurze kontroli i przeszukań czy nowe zasady dotyczące biegu terminu przedawnienia w sprawach antymonopolowych.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować się do nadchodzącej rewolucji w prawie konkurencji, i jakie czynności mogą podjąć, aby zredukować wynikające z niej ryzyka

Program 

Program spotkania obejmuje 4 główne zagadnienia związane z nowelizacją:

 1. Zakres odpowiedzialności
 1. Odpowiedzialność spółki-matki
 2. Elastyczność w doborze stron postępowania
 3. Odpowiedzialność osób zarządzających spółki matki
 1. Postępowanie:
 2. Uzasadnienie zarzutów
 3. Żądanie informacji
 4. Wolność od samooskarżenia
 5. Kontrola i przeszukanie
 6. Legal professional privilege
 7. Przedawnienie
 8. Sankcje
 1. Środki zaradcze
 2. Kary – związki przedsiębiorców, kary za brak współpracy, kary okresowe
 3. Zmiany w procedurze leniency

      4. Jak przygotować się do zmian

Webinarium jest kierowane głównie do:

 • przedsiębiorców;
 • członków zarządów, osób zarządzających;
 • prawników wewnętrznych;
 • członków działów compliance firm.

O Partnerze:

Dentons jest największą kancelarią prawną na polskim rynku i jedną z pierwszych międzynarodowych kancelarii prawnych w Polsce. Posiadamy bogate doświadczenie w doradzaniu przy największych, najbardziej złożonych i innowacyjnych transakcjach, projektach i sprawach spornych. Oferujemy usługi ponad 250 prawników, konsultantów i doradców podatkowych. Zapewniamy najwyższej jakości usługi prawne oraz wiedzę we wszystkich kluczowych dziedzinach prawa i branżach.

Doradzamy firmom globalnym, funduszom private equity, bankom i innym instytucjom finansowym, wiodącym lokalnym i regionalnym przedsiębiorstwom, inwestorom prywatnym, a także ministerstwom, organom administracji publicznej i samorządom. Kierujemy się zasadą identyfikacji najlepszych, najbardziej praktycznych i efektywnych rozwiązań dla naszych klientów, zarówno jeżeli chodzi o sprostanie wyzwaniom związanym z nowymi regulacjami prawnymi, jak też wymaganiom stawianym przez regulatorów rynku.

Jesteśmy konsekwentnie uznawani za jedną z najlepszych kancelarii prawnych w Polsce. Nasze praktyki są wysoko oceniane przez wszystkie prestiżowe rankingi i publikacje prawnicze, w tym Chambers Europe, The Legal 500 EMEA, IFLR1000. Dotyczy to w szczególności naszych prawników z Zespołu Prawa Konkurencji, którzy od lat są notowani na czołowych pozycjach rankingowych. Dla przykładu, są od czternastu lat stale rekomendowani w kategorii Elita w zakresie prawa konkurencji w Polsce przez prestiżowy ranking GCR 100 (Global Competition Review).

Zapraszamy serdecznie do udziału !

Szczegóły organizacyjne:

 • Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w przypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
 • Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
 • Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie mailowyml wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
 • Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
 • Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
 • W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.

Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Grażyna Mazurek:
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. 22 55 99 940