Aktualności, Wieści z firm

Collegium Da Vinci, Google Cloud i VOX przygotują studentów do pracy z chmurą obliczeniową

Już od kwietnia 2022 studenci informatyki w CDV rozpoczną dedykowane warsztaty i kursy.

Google Cloud, Collegium Da Vinci i VOX – firma z branży wyposażenia wnętrz i wykończenia domów, startują z projektem edukacyjnym rozwijającym studentów w obszarze cloud computing. Już od kwietnia 2022 studenci informatyki w CDV rozpoczną dedykowane warsztaty i kursy.

W ramach globalnego programu Google Cloud dla uczelni wyższych, Collegium Da Vinci skorzysta z programu Career Readiness oraz platformy Google Cloud Skills Boost. Programy przygotowane dla studentów kierunków informatycznych zawierają materiały on-demand, teorię i praktyczne laboratoria oraz spotkania z ekspertami. Uczestnicy, realizując uznane w branży szkolenia, zdobywają odznaki umiejętności i certyfikaty, budując głęboką wiedzę specjalistyczną w obszarze rozwiązań chmurowych.

W ramach współpracy ze studentami, swoją wiedzą będą dzielić się również eksperci z firmy VOX, którzy na co dzień dokonują transformacji chmurowej firmy. Po zakończonym kursie i obronie projektu, najlepsi studenci będą mieli szansę na płatne praktyki w VOX i zdobycie branżowych certyfikatów.

Transformacja chmurowa niesie ze sobą duży wzrost zapotrzebowania na specjalistów i specjalistki w zakresie chmury obliczeniowej. W Polsce, wg badań, ponad 60% średnich i dużych firm chce podnosić kompetencje chmurowe pracowników – mówi Kamila Cioś z Google Cloud. Dla studentów i studentek, którzy już na wejściu na rynek pracy będą mieli określone umiejętności, jest to duża szansa na start z bardzo dobrą i ciekawą pracą.

Znajomość najbardziej innowacyjnych narzędzi technologii chmurowych – a do takich należą produkty i usługi Google Cloud Platform – jest więc bardzo pożądana i poszukiwana przez pracodawców.