Aktualności, Wieści z firm

Beyond.pl otrzymał nagrodę HPE Service Provider of the Year 2022 dla regionu Europy Środkowej, Rosji, Turcji i Afryki

Hewlett Packard Enterprise ogłosił zwycięzców konkursu „HPE Partner of the Year 2022”, który jest wyrazem uznania dla partnerów HPE będących przykładem zaangażowania i sukcesów w dostarczaniu wartości klientom na ich drodze do transformacji cyfrowej. Wyróżnienie jest przyznawane partnerom HPE, którzy wprowadzając innowacyjne rozwiązania i osiągając znaczące rezultaty biznesowe, osiągają wyjątkowe wyniki. Jednym z wyróżnionych partnerów jest Beyond.pl, wiodący dostawca usług data center i cloud z Polski, który zdobył tytuł „Service Provider of the Year 2022” w regionie Europy Środkowej, Rosji, Turcji i Afryki (CERTA) spośród ponad 2.000 partnerów HPE działających w tej części świata.

Beyond.pl, dostawca zielonych usług data center i cloud, został nagrodzony za realizację ambitnych projektów infrastrukturalnych dla międzynarodowych i lokalnych klientów, w których wykorzystywano rozwiązania multi-cloud, IaaS oraz kolokację na rzecz utrzymania krytycznych środowisk, jak np. SAP S/4HANA. Lokalni i międzynarodowi klienci korzystają z synergii opartej na zróżnicowanym portfolio usług, które jest możliwe dzięki połączeniu rozwiązań HPE ze światowej klasy infrastrukturą centrum danych Beyond.pl.

– To zaszczyt, móc świętować z tegorocznymi zwycięzcami HPE Partner Awards, ponieważ kanał po raz kolejny wykazał się umiejętnością adaptacji, transformacji i wspólnego rozwoju– powiedział George Hope, Worldwide Head of Partner Sales, HPE. Nasz ekosystem partnerski pozostaje w centrum naszej uwagi, a laureaci tegorocznych nagród udowodnili, że odnieśli sukces dzięki współpracy z HPE jako jeden zespół. HPE pozostaje zaangażowane w dostarczanie najlepszych doświadczeń partnerskich z możliwościami rozwoju dla wszystkich partnerów i osiągania sukcesów razem z nami.

Beyond.pl i HPE zidentyfikowały lukę na rynku w odniesieniu do klientów poszukujących bezpiecznych, zrównoważonych, innowacyjnych, elastycznych, hybrydowych środowisk IT dla swoich najbardziej wymagających wymagań biznesowych. Na początku 2021 roku firmy postanowiły nawiązać strategiczne partnerstwo w celu wypełnienia tej luki poprzez wspólną ofertę usług opartą o rozwiązanie HPE GreenLake oraz bezpieczną i zieloną infrastrukturę centrów przetwarzania danych Beyond.pl. Data Center 2, ulokowane na terenie kampusu Beyond.pl w Poznaniu, jest jednym z trzech najbezpieczniejszych centrów przetwarzania danych w Unii Europejskiej, co potwierdza certyfikat ANSI/TIA-942 na poziomie Rated 4. Obiekt o tak wysokich standardach bezpieczeństwa i strategicznej lokalizacji w centrum Europy, położony dokładnie pomiędzy Belinem a Warszawą, został jednocześnie autoryzowany przez HPE na centrum kolokacyjne dla firm chcących utrzymywać infrastrukturę HPE poza własną siedzibą. Klienci końcowi, którzy chcą utrzymywać swoje zasoby poza siedzibą firmy, mogą kolokować infrastrukturę IT w bezpiecznej lokalizacji, jednocześnie minimalizując swój ślad węglowy i rachunki za energię, dzięki 100% zaangażowaniu Beyond.pl w zasilanie swoich ośrodków w zieloną energię i światowej klasy PUE wynoszące 1.2.

Ponadto, klienci HPE mogą korzystać z kompleksowej oferty Beyond.pl, która obejmuje kolokację, chmury prywatne, hybrydowe i publiczne wsparte szeroką gamą usług łączności i managed services świadczonych przez ponad 100 wysokiej klasy ekspertów technicznych oraz zewnętrznych inżynierów HPE, z którymi spółka na stałe współpracuje. Tworzy to unikalny ekosystem usług przygotowany pod wyzwania związane z bezpiecznym, wydajnym i efektywnym kosztowo utrzymaniem infrastruktury IT.

– Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki we wspieraniu klientów w ich cyfrowej i zrównoważonej transformacji zostały zauważone na poziomie światowym i nagrodzone przez HPE – mówi Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl. Nasza współpraca z HPE od samego początku jest efektem rosnącego popytu na moc obliczeniową, które spełnia wysokie wymagania w zakresie standardów bezpieczeństwa, zgodności z przepisami, a także elastyczności, skalowalności a jednocześnie transparentności kosztów, zwłaszcza w czasach rosnącej świadomości w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Od momentu uruchomienia wspólnej oferty usług obserwujemy duży wzrost zainteresowania klientów tworzeniem środowisk hybrydowych w oparciu o HPE GreenLake oraz bezpieczną i efektywną kosztowo infrastrukturą centrów przetwarzania danych Beyond.pl. Pozytywne opinie klientów są najlepszym dowodem na to, że nasza wspólna oferta jest dobrze dopasowana do dzisiejszego, szybko zmieniającego się biznesu. Będziemy kontynuować ścisłą współpracę z HPE, aby sprostać aktualnym i przyszłym wymaganiom rynku – dodaje Wojciech Stramski.

Obecnie ekosystem partnerski HPE tworzy ponad 80.000 partnerów na całym świecie, którzy współpracują z HPE, aby dostarczać optymalne rozwiązania techniczne spełniające potrzeby klientów. HPE Partner of the Year wyróżnia partnerów z całego świata za ich zaangażowanie w doskonalenie doświadczeń klientów oraz zdolność do zapewnienia stałej, najwyższej jakości obsługi klienta przy jednoczesnym skupieniu się na rozwiązywaniu najtrudniejszych wyzwań biznesowych. Zwycięzcy tegorocznych nagród HPE Partner of the Year zostali ogłoszeni podczas konferencji HPE Discover 2022, która odbyła się w dniach 27-28 czerwca w Las Vegas. Więcej informacji o nagrodach i wszystkich zwycięzcach można znaleźć tutaj.