Aktualności, Wieści z firm

Zainstaluj się w świecie fachowców

Rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, oze, energetyki, techniki grzewczej i instalacyjnej – tak po krótce będzie wyglądał program zaplanowanego przez Grupę MTP wiosennego bloku targów dla fachowców.

Grupa targów INSTALACJE, GREENPOWER, SECUREX, EXPOPOWER i SAWO to największe i najważniejsze wydarzenie dla branży OZE, ciepłowniczej, wentylacyjnej, chłodniczej i sanitarnej w 2022 roku.

Targi GREENPOWER i INSTALACJE kompleksowo prezentują ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu odnawialnych źródeł energii w tym fotowoltaiki i pomp ciepła. Istotne miejsce zajmują zagadnienia z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej.

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX to największe wydarzenie biznesowe dla branży zabezpieczeń. Zakres tematyczny targów obejmuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem budynków, osób, mienia i cyberprzestrzeni.

Zakres tematyczny Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER obejmuje szeroką gamę zagadnień związanych z energetyką przemysłową, ale również systemami automatyki, sterowania oraz instalacji niskiego napięcia.

Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO są okazją do prezentacji najnowszych dokonań polskich i zagranicznych producentów sprzętu i wyposażenia służącego bezpieczeństwu, ochronie zdrowia i pracy. To również idealne miejsce dla przedstawienia zaawansowanych technologii wykorzystywanych w ratownictwie specjalistycznym i w branży BHP.

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER

Fotowoltaika jest najszybciej rozwijającą się gałęzią w z sektorze oze. Spadek cen paneli fotowoltaicznych, który nastąpił w ubiegłej dekadzie, system wsparcia prosumentów, zwiększona świadomość ekologiczna sprawiły, że fotowoltaika jest dzisiaj jedną z najtańszych technologii produkcji energii elektrycznej. To na targach GREENPOWER będzie można zobaczyć najnowsze rozwiązania fotowoltaiczne, dla domu i biznesu. Systemy montażowe, moduły fotowoltaiczne, falowniki, optymalizatory, magazyny energii, inwertery, konwertery to niektóre z nich. Przedstawiciele branży pomogą także w doborze i analizie opłacalności systemów PV.

Targi GREENPOWER to doskonała okazja, by poznać rynkowe tendencje, wymienić praktyczne spostrzeżenia, dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża. Targi tworzą nie tylko bogate ekspozycje wystawiennicze, ale także liczne konferencje, debaty oraz szkolenia. Program towarzyszący GREENPOWER budowany jest na wiedzy doświadczonych ekspertów z branży.

– Wystawcy z Polski i zagranicy, profesjonaliści z zakresu odnawialnych źródeł energii i atrakcyjny program wydarzeń – to wszystko sprawia, że targi GREENPOWER są obowiązkowym punktem w kalendarzu profesjonalistów poszukujących innowacji z zakresu OZE – mówi Marcin Gorynia, dyrektor targów GREENPOWER.

Biznesowa struktura uczestników wyraźnie przekłada się na nowe relacje inwestorskie. W targach uczestniczą inwestorzy, deweloperzy, instalatorzy, a także projektanci instalacji. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz przedstawicieli władz samorządowych, właścicieli hoteli, ośrodków wypoczynkowych, szpitali, gospodarstw rolnych, a także zarządców budynków użyteczności publicznej.

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE

Na tegorocznych Targach Instalacje odwiedzający będą mogli poznać szeroką ofertę producentów i dystrybutorów urządzeń ściśle związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii. Będzie można zobaczyć liderów branży prezentujących pompy ciepła, rekuperatory, moduły fotowoltaiczne czy kotły na biomasę. Ważną częścią ekspozycji Targów Instalacje będą sprzężone ze sobą systemy ogrzewania, oświetlenia, zamykania czy podlewania – składające się na Smart Dom. Wśród wystawców, którzy już potwierdzili swoją obecność na Targach Instalacje są m.in. Purmo, NIBE, Grundfos, Delabie, De Dietrich, Stiebel Eltron, Galmet, Fenix Polska, Almvea, Defro, Fondital, Iglotech, Sika, Nowatech, Testo, Fernox, Afriso, Womix czy Merazet.

 Podczas uroczystej gali otwarcia Targów Instalacje zostaną wręczone prestiżowe nagrody dla najbardziej innowacyjnych produktów – Złoty Medal Grupy MTP oraz Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Sąd Konkursowy, czyli zespół ekspertów, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego, wybierając laureatów poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

Zdobywaniu wiedzy na Targach Instalacje będą sprzyjać ciekawe wydarzenia towarzyszące, m.in. VI Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji, konferencja Krajowego Forum Chłodnictwa, specjalna strefa dedykowana instalatorom, której współorganizatorem będzie OSFIS czy Punkt Konsultacyjny z ekspertami z organizacji branżowych oraz z działów technicznych firm.

Więcej informacji o Targach Instalacje: www.instalacje.com

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX to wyjątkowe wydarzenie biznesowe dla branży zabezpieczeń w Środkowo-Wschodniej Europie. Imponujący rozmiar i różnorodność ekspozycji zapewniają firmy oferujące szeroki wachlarz produktów, usług i innowacyjnych rozwiązań. To tutaj swój asortyment prezentują liderzy rynku oraz przedsiębiorstwa rozwijające się, wyspecjalizowane w tworzeniu dedykowanych systemów zabezpieczeń dla poszczególnych sektorów. Zakres tematyczny targów SECUREX obejmuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem budynków, osób, mienia i cyberprzestrzeni. Program wydarzeń Targów Securex odpowiada na wyzwania stojące przed branżą, a także potrzeby wystawców
i licznych zwiedzających.

 Więcej informacji oraz bilety dostępne na stronie: https://www.securex.pl/pl/

Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER

Targi Expopower to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń od lat gromadzące w Poznaniu polską i zagraniczną branżę energetyczną. Zakres tematyczny obejmuje szeroką gamę zagadnień związanych z energetyką przemysłową, ale również systemami automatyki, sterowania oraz instalacji niskiego napięcia. Wśród zwiedzających targi są przedstawiciele grup energetycznych, zakładów przemysłowych, firm i hurtowni elektrotechnicznych.

Światowe trendy w energetyce, innowacje, wyzwania i bezpieczeństwo energetyczne – przegląd oferty wystawców stanowi inspirację dla wielu firm do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań. W targach uczestniczą firmy z wielu krajów świata. To dobra okazja, by poznać rynkowe trendy, także międzynarodowe, wymienić doświadczenia, dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża.

Więcej na https://expopower.pl/ 

 Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO

Wydarzenie to jest okazją do prezentacji najnowszych dokonań polskich i zagranicznych producentów sprzętu i wyposażenia służącego bezpieczeństwu, ochronie zdrowia i pracy. Targi Sawo są również idealną przestrzenią dla przedstawienia zaawansowanych technologii wykorzystywanych w ratownictwie specjalistycznym i w branży BHP.

Obecna rzeczywistość wymaga od przedsiębiorców, inwestorów i szeroko pojętych ludzi biznesu znajomości zasad bezpieczeństwa pracy, dobrych praktyk funkcjonujących w środowisku i otwartości na wdrażanie zmian, chroniących przed zagrożeniami. Zachowanie możliwie jak najbezpieczniejszych miejsc pracy we wszystkich sektorach gospodarki znacząco przyczynia się do wypracowania zaufania i pozytywnych relacji pomiędzy pracownikami i kooperantami, a  co za tym idzie – realizacji firmowych przedsięwzięć. Dlatego tak istotna jest tegoroczna edycja targów SAWO 2022.

Kwietniowe targi SAWO to największe i najważniejsze wydarzenie w naszym kraju, które służy promocji ochrony życia i zdrowia w środowisku pracy oraz bezpośrednio przyczynia się do wprowadzania w przedsiębiorstwach zaawansowanych technologii i rozwiązań podnoszących jakość pracy i bezpieczeństwa zatrudnionych osób. Sawo to nie tylko wystawa, to również miejsce wymiany  doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa pracy, ergonomii, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej i innych pokrewnych zagadnień. 

– Siłą targów SAWO było i jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji innowacji dla profesjonalistów z branży BHP. Testowanie najnowszych produktów, możliwość dotknięcia nowoczesnych sprzętów, porównanie oferty różnych wystawców, czas na negocjacje – specyfiki SAWO nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie – mówi Marcin Gorynia, dyrektor Międzynarodowych Targów  Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO.

Moc spotkań

Tematyka targów jest na tyle szeroka, że znaleźć tu można niemal wszystko, co potrzebne jest do pracy w  branży BHP, pożarnictwie czy ratownictwie. Pośród ekspozycji SAWO 2022 zobaczymy najnowsze rozwiązania produktowe przygotowane przez wystawców, m.in.:

 • środki ochrony indywidualnej,
 • odzież ochronna i robocza,
 • materiały do produkcji odzieży ochronnej i roboczej,
 • zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości,
 • środki i sprzęt do udzielania pierwszej pomocy,
 • środki higieniczne i wyposażenie sanitarne,
 • produkty i rozwiązania ergonomiczne na stanowiskach pracy,
 • środki ochrony zbiorowej,
 • aparatura pomiarowa i kontrolna,
 • znaki bezpieczeństwa,
 • ochrona przeciwpożarowa,
 • wyposażenie dla służb ratowniczych.

– Jako organizatorzy robimy wszystko, aby mimo wyjątkowej sytuacji zapewnić wysoki poziom merytoryczny wydarzenia, przedstawić kompleksową ofertę dla specjalistów z sektora bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, wyposażenia dla służb ratowniczych. Chcemy zapewnić im przestrzeń do owocnych spotkań biznesowych i wracać do rozmachu, z jakim targi SAWO odbywały się w minionych edycjach – komentuje dyrektor Gorynia.