Aktualności, Wieści z firm

Veeam daje gwarancję 5 mln USD na wypadek cyberataku

Wczoraj firma Veeam® ogłosiła NOWĄ gwarancję odzyskiwania po oprogramowaniu ransomware . Gwarancja oznacza, że ​​w przypadku zweryfikowanego ataku ransomware firma Veeam pokryje koszt odzyskania danych do kwoty 5 mln USD. Ta gwarancja chroni naszych klientów przed najgorszym scenariuszem, ale tak jak każda inna gwarancja, najlepsza gwarancja to taka, z której nie musisz korzystać. Dużo o tym myśleliśmy w firmie Veeam. Dlatego do każdej gwarancji Veeam Ransomware Recovery Warranty dołączany jest zespół ekspertów, którzy pomogą Ci uzyskać czyste, niezawodne kopie zapasowe, które można szybko przywrócić po ataku ransomware. ,* Gwarancja Veeam Ransomware obejmuje dostęp do zespołu ekspertów, którzy mogą pomóc w uzyskaniu czystych, niezawodnych kopii zapasowych, które można szybko przywrócić po ataku ransomware.

Jak mogę kwalifikować się do gwarancji Veeam Ransomware Recovery Warranty?

Klienci firmy Veeam muszą mieć zaimplementowaną platformę Veeam Data Platform w wersji Premium dla obciążeń objętych gwarancją i wykupić pomoc techniczną Veeam Premier Support. Zobacz warunki dotyczące minimalnych wydatków i obowiązujące wymagania dotyczące okresu obowiązywania umowy.

Co stanowi incydent związany z ransomware, który aktywuje gwarancję?

Incydent związany z oprogramowaniem ransomware ma miejsce, gdy 1.) złośliwe oprogramowanie z nieautoryzowanego źródła infekuje twój system, 2.) twoje pliki są zaszyfrowane i nie nadają się do użytku oraz 3.) cyberprzestępca żąda zapłaty w zamian za dostęp do twoich niezaszyfrowanych danych. 

Dane z nowego raportu Veeam 2023.

Przebadano 4200 liderów biznesowych i IT na temat ich strategii IT i ochrony danych, w tym ich planów na rok 2023 i kolejne lata.

Do 2025 roku 74% organizacji będzie korzystać z usług ochrony danych opartych na chmurze

57% organizacji planuje zmienić podstawowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w 2023 r

15% liderów IT uważa ochronę obciążeń IaaS/SaaS za najważniejszy aspekt tworzenia kopii zapasowych w przedsiębiorstwie

32% organizacji twierdzi, że poprawa niezawodności i skuteczności tworzenia kopii zapasowych spowoduje zmianę rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych dla przedsiębiorstw w 2023 r.

Źródło: https://go.veeam.com/wp-data-protection-trends-2023

Przygotuj się przed atakiem ransomware

To proste; nie możesz przywrócić tego, czego nie ma kopii zapasowej. Jaką masz pewność, że możesz mieć czyste, niezawodne kopie zapasowe na wypadek ataku ransomware? Gwarancja Veeam Ransomware Recovery Warranty właśnie to ułatwia.

Każda gwarancja firmy Veeam na odzyskiwanie oprogramowania ransomware obejmuje dostęp do zespołu ekspertów merytorycznych, którzy mogą zapewnić prawidłowe stosowanie najlepszych praktyk w ramach strategii odzyskiwania oprogramowania ransomware, w tym:

  • Zaawansowana obsługa wdrażania
  • Najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa
  • Kwartalne kontrole stanu zdrowia
  • Usługi projektowe i instalacyjne świadczone przez akredytowanego dostawcę usług Veeam (VASP)**

Masz więcej pytań dotyczących nowej gwarancji lub rozwiązań Veeam?

Skontaktuj się z naszym specjalistą:

Grzegorz Lewandowski

grzegorz_l@ht.poznan.pl
tel.: 61 665 71 65