Aktualności

Sztuczna Inteligencja w gospodarce – debata na UEP z udziałem Jacka Dukaja, przedstawicieli nauki i biznesu, 18 maja

Sztuczna Inteligencja w gospodarce – debata na UEP z udziałem Jacka Dukaja, przedstawicieli nauki i biznesu.

Najczęściej nagradzany pisarz sci-fi, czołowy polski intelektualista, futurolog – Jacek Dukaj – przyjedzie do Poznania, by wziąć udział w debacie „Sztuczna inteligencja w gospodarce”, która odbędzie się 18 maja 2013 r., o godz. 12:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Autor takich bestsellerowych powieści jak „Czarne oceany”, „Inne pieśni”, „Lód”, czy też „Po piśmie”, a także naukowcy oraz przedstawiciele świata biznesu, którzy na co dzień tworzą strategie rozwoju wykorzystujące AI, przedstawią swoje przemyślenia na temat gruntownych zmianach społecznych i gospodarczych, które nas czekają. 

Wiele analiz wskazuje na to, że sztuczna inteligencja zmieni nasz świat silniej niż rewolucja przemysłowa, czy też wynalezienie koła. Czy będzie to zmiana, która stworzy społeczeństwo dobrobytu, czy przeciwnie – doprowadzi do bezrobocia i chaosu społecznego?
 
„Wzywamy wszystkie laboratoria AI do przerwania prac nad systemami potężniejszymi niż GPT-4″ – brzmi nagłówek intencyjnego listu otwartego organizacji Future of Life Institute, podpisany przez inżynierów, wykładowców, prawników i przedsiębiorców – na czele z Elonem Muskiem. Czy jesteśmy zatem przygotowani na tak ogromny przełom technologiczny? Czy to koniec naszego dotychczasowego stylu życia i świata, jaki znamy? Jak AI wpłynie na rynek pracy, edukację, postawy społeczne, relacje międzyludzkie?

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego intelektualiści i przedstawiciele dużych firm podzielą się swoimi przemyśleniami i wiedzą. Debata jest jednym z punktów programowych Dnia UEP.

W debacie udział wezmą:

Gość specjalny:

Jacek Dukaj – pisarz, absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uważany za najwybitniejszego żyjącego autora polskiej prozy fantastycznej.

• prof. dr hab. inż. Witold Abramowicz, Katedra Informatyki Ekonomicznej UEP

• dr hab. Maciej Ławrynowicz, Katedra Pracy i Polityki Społecznej UEP

Paulina Bzymek-Iwanowicz, Partner z działu Podatkowego EY Audyt Polska

Karim Sylla, Dyrektor Analityki i Data Science Żabka Polska

Wydarzenie ma charakter otwarty. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy: biznes@ue.poznan.pl

Adres:
Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP, sala 4.1 (IV piętro), ul. Towarowa 55.