Aktualności, Wieści z firm

SYSTEM OCHRONY TECHNICZNEJ
od MIKRONIKI

W oddziale Wrocław działa zespół realizujący wdrożenia systemów ochrony technicznej obiektów (zwanych potocznie systemami bezpieczeństwa technicznego) specjalizujący się w obiektach przemysłowych. Naszym głównym klientem w tym zakresie jest PGE GiEK SA /O KWB Bełchatów. Ogromny i zróżnicowany teren pod względem zarówno geograficznym jak i urbanistycznym jest bardzo wymagający pod kątem zastosowań technologicznych.

Zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem oparty został o platformę SCADA Syndis RV (ARGUS), która integruje i wizualizuje pracę takich systemów jak Syndis KD, system przepustkowy, systemy alarmu włamania i napadu, systemy rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów (ANPR). Obecnie zostało wdrożonych wiele modułów programowych i sprzętowych. Jednym z głównych elementów jest system monitoringu wizyjnego zrealizowany na platformie Geutebrueck i Genetec oraz system kontroli dostępu Syndis KD.

System KD w związku z wybuchem pandemii został rozszerzony o moduł pomiarowy temperatury ciała w oparciu o kamery termograficzne firmy Axis. Dzięki wdrożonemu systemowi przepustek naszego autorstwa i zintegrowaniu go z systemem Syndis Car, jest monitorowany ruch pojazdów prywatnych i służbowych po terenie kopalni, a dzięki mobilnym terminalom systemu KD (również naszego pomysłu) służby ochrony kopalni mogą sprawdzić w dowolnym miejscu terenu każdego pracownika oraz pojazd jakim się porusza.

Dla zobrazowania skali systemu mogę nadmienić, że w systemie KD jest zarejestrowanych ponad 5000 użytkowników, a system on-line monitoruje przepływ około 3500 osób znajdujących się- na terenie zakładu oraz kilka tysięcy pojazdów dziennie wraz z ich szczegółową identyfikacją fotograficzną. Z każdym przejazdem pojazdu przez punkt kontrolny wykonywane jest rozpoznanie tablicy rejestracyjnej wraz ze zdjęcie czoła pojazdu. Rocznie w bazie zapisujemy ponad 1mln zdarzeń w postaci zdjęcia, czasu, daty oraz numeru rejestracyjnego.

Jednocześnie monitoringu IP obiektu jakim jest KWB Bełchatów ma do dyspozycji dostarczony i wdrożony przez nasz zespół system serwerów wizyjnych zapewniający ciągłość nagrywania i archiwum na ponad 0,5 PB.