Aktualności, Wieści z firm

Inwestujemy w przyszłość: podsumowanie 2022 i wizja na przyszłość według Prezesa Piotra Śledzia

Patrząc z perspektywy całego rynku IT, zapotrzebowanie na digitalizację nie wyhamowuje, a trend ten pozostaje wzrostowy. Jednak światowa gospodarka znajduje się obecnie w fazie post-pandemicznej inflacji i wkracza w okres perturbacji, a może nawet recesji. Wpływ tych zjawisk na branżę IT jest już widoczny w decyzjach globalnych graczy, którzy zwalniają istotne części swojej kadry.

Z drugiej strony, pojawienie się nowych technologii, takich jak ChatGPT, daje nam nadzieję na szerokie wykorzystanie sztucznej inteligencji i jej pozytywny wpływ na branżę IT w przyszłości. Mimo że trzeba jeszcze poczekać na efekty, rynek jest bardzo dynamiczny i z pewnością zmiany na nim wpłyną także na przyszłość rynku ERP.

Optymizm w świecie Microsoft Dynamics 365 Business Central

Jako partner firmy Microsoft, widzimy przyszłość branży IT w jasnych barwach. Nasze projekty oparte na systemie Microsoft Dynamics 365 Business Central — który jest nowoczesnym i dojrzałym produktem — cieszą się coraz większym zainteresowaniem, stając się coraz ciekawszymi oraz większymi.

Pozytywny nastrój w świecie Business Central odczuwalny był także na największej dotychczasowej konferencji partnerskiej Microsoft – Directions EMEA, która odbyła się w Hamburgu, w listopadzie 2022 r. Wzięło w niej udział ponad 3000 uczestników z 1500 firm partnerskich, gdzie entuzjastycznie przyjęto plany rozwoju produktu i wyniki jego sprzedaży na całym świecie.

Microsoft Dynamics 365 Business Central jest bestsellerem w rodzinie Microsoft Dynamics 365. Na bieżąco jest on uatrakcyjniany przez partnerów, którzy systematycznie zasilają platformę AppSource o nowe aplikacje rozbudowujące możliwości systemu ERP.

Technologia wraz z szybką i wydajną chmurą, dobrze integrują Business Central ze środowiskiem One Microsoft, usprawniając projekty, usuwając bariery, a także ułatwiając naszym klientom podejmowanie decyzji.

Inwestujemy w przyszłość dzięki ciągłemu rozwojowi naszych aplikacji

Z perspektywy IT.integro, rok 2023, jak i kolejne lata wydają się obiecującymi. Jako firma, która już od ponad 30 lat jest obecna na rynku, intensywnie inwestujemy w tworzone przez nas aplikacje i stale je rozwijamy. Widzimy także rosnący trend wzrostu sprzedaży naszych rozwiązań przez partnerów na rynku globalnym, co sugeruje, że czekają nas intensywne miesiące.

Nasza firma, która działa na rynku od ponad trzech dekad, skupia się na rozwijaniu młodych talentów w dziedzinie programowania i stawia sobie ambitne cele. Wprowadzenie pracy zdalnej i hybrydowej organizacji pracy zmieniło nasz sposób komunikacji z klientami i stanowi nowe wyzwanie dla naszej działalności zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz firmy.

Globalne i branżowe wyzwania, ale także pozytywne perspektywy na rynku IT

Podsumowując, w 2023 roku liczymy na silny wzrost sprzedaży usług i oprogramowania, z przewagą wersji subskrypcyjnej. Będziemy także musieli stawić czoła wyzwaniom związanym z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF) i innymi globalnymi oraz branżowymi wyzwaniami. Wierzymy, że będzie to rok pełen wyzwań, ale także pełen sukcesów. Możemy być pewni, że sporo się będzie działo.

Piotr Śledź

Prezes Zarządu IT.integro