Aktualności

Hawe Telekom i Beyond.pl łączą siły

Hawe Telekom i Beyond.pl podpisały porozumienie o długoterminowej współpracy, które zakłada wspólne oferowanie kompleksowych rozwiązań infrastrukturalno-telekomunikacyjnych polskim i międzynarodowym klientom. W obszarze wspólnych zainteresowań jest również wspieranie innowacyjnych projektów IoT, Przemysłu 4.0, w tym sieci kampusowych 5G i predykcji oraz rozwiązań dla Smart City.

Zasoby znajdujące się w portfolio Hawe Telekom i Beyond.pl to nowoczesna infrastruktura teleoperatorska wraz z usługami kolokacji i chmury, w jednych z najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych typu core i edge w Europie. W ciągu najbliższych miesięcy Hawe Telekom i Beyond.pl planują realizację unikalnego ekosystemu umożliwiającego wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Ekosystem charakteryzować się będzie wysokimi przepustowościami danych, niskimi opóźnieniami wraz z najwyższymi standardami bezpieczeństwa infrastruktury IT zapewniającymi dostępność do usług na najwyższym poziomie. Ponadto, ekosystem pozwoli realizować cyfrową transformację w sposób zrównoważony.

– W naszej strategii stawiamy na najlepszych dostawców na rynku, a Beyond.pl w zakresie usług data center i chmury niewątpliwie do nich należy. Cieszę się, że będziemy mieć okazję wspólnie prowadzić innowacyjne projekty z zakresu nowych technologii, a także tworzyć nowe rozwiązania, które pozwolą nam jeszcze bardziej wzmocnić nasze pozycje – podkreśla Barbara Ożóg, Business Development Director w Hawe Telekom. 

W ramach nawiązanej współpracy Hawe Telekom przeniesie w bieżącym roku swój główny węzeł dostępowy (IP/DWDM) wraz z niezależnym przyłączem światłowodowym do Data Center 2 Beyond.pl. Jest to jedna z trzech najbezpieczniejszych serwerowni w Unii Europejskiej, co potwierdza międzynarodowa certyfikacja ANSI/TIA-942 na poziomie Rated 4 oraz jeden z najefektywniejszych energetycznie obiektów data center w Polsce (PUE 1.2) zasilany w 100% zieloną energią.

– Jestem przekonany, że partnerstwo z Hawe Telekom zapewni obu naszym firmom wzmocnienie pozycji na arenie europejskiej. Dzięki synergii produktowo-usługowej naszych spółek mamy możliwość sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i wesprzeć ich w realizacji wielu innowacyjnych projektów technologicznych. Nasza współpraca to usługi „szyte na miarę”, które wyróżniają się globalnym zasięgiem o niskim latency, w parze z najwyższym bezpieczeństwem usług data center i efektywnością energetyczną naszych obiektów – podkreśla Wojciech Stramski, Prezes Zarządu Beyond.pl.