Aktualności, Wieści z firm

Elektryczny konkurs dla pracowników – ID. Buzz w Talexie

Zorganizowaliśmy konkurs dla pracowników, nagrodami było udostępnienie auta Volkswagen ID. Buzz na popołudnia i weekendy. Głównymi celami konkursu były: edukacja w temacie e-mobilności, budowanie eko-świadomości i dobra zabawa!

Dobra opcja – w mieście i poza nim

E-mobilność traktujemy jako ciekawostkę. I to nawet pomimo faktu, że „elektryków” na drogach nieustannie przybywa. Prawda pozostaje jednak taka, że zielone tablice rejestracyjne nadal stanowią jedynie kroplę w morzu. Utarło się, że jazda takim autem jest niekomfortowa ze względu na słabo rozbudowaną w Polsce infrastrukturę. My, posiadając we flocie kilka aut elektrycznych, wiemy, że ten stan rzeczy znacznie się przez ostatnie lata zmienił. Oznacza to, że auta elektryczne to po prostu dobra opcja. Nie tylko w miejskim zgiełku, ale także podczas dalszych podróży z dala od cywilizacji.

Weekend z Buzzem

Biorąc pod uwagę wiele mitów związanych z samochodami elektrycznymi oraz nasze firmowe cele wynikające ze zrównoważonego rozwoju, zorganizowaliśmy dla pracowników konkurs „Weekend z Buzzem”. Nagroda? Oczywiście elektryzująca! Do wygrania były popołudnia i weekendy z Volkswagenem ID. Buzz. Wystarczyło odpowiedzieć na jedno pytanie:

„Gdzie Ty byś pojechał/pojechała nowym VW ID. Buzz? Opisz ciekawe miejsce turystyczne, atrakcję lub aktywność w Polsce”.

Odpowiedzi były bardzo interesujące, inne naprawdę zabawne (Buzz wklejony do filmu z wycieczki rowerowej skradł nasze serca 😀 ) i bardzo nas to cieszy! Bo głównymi celami konkursu były:

  • edukacja w temacie e-mobilności, budowanie eko-świadomości;
  • zachęta do aktywności i wspieranie polskiej turystyki (uczestnicy opisywali i zachęcali do odwiedzin ciekawych atrakcji i do aktywności w Polsce);
  • … i oczywiście dobra zabawa!

My bawiliśmy się świetnie, a wnioskując z opinii i zdjęć zwycięzców, oni bawili się jeszcze lepiej. Oprócz rozrywki zależało nam na edukacji. Wielu z pracowników po raz pierwszy w życiu miało okazję usiąść za kółkiem „elektryka”. I co z tym związane – naładować go, zaplanować podróż, zlokalizować stacje ładujące, itd. Tym samym mamy nadzieję, że wielu osobom odczarowaliśmy niekorzystny mit związany z ładowaniem aut elektrycznych.

Jak jeździliśmy?

O dobrej zabawie już wspominaliśmy. Ale co tu po naszych słowach, niech wypowiedzą się sami zainteresowani! Przedstawiamy kilka opinii zwycięzców konkursu:

„Samochód budził uśmiech nie tylko na mojej twarzy, lecz również innych kierowców i gapiów na przystankach. Samochód porusza się żwawo jak na swoje gabaryty. Jest niezwykle posłuszny i współpracujący”.  – Dorota

„Jako kierowca mogę wyrazić się tylko w superlatywach, natomiast najlepszą oceną testu ID. Buzz jest zdanie mojej starszej córki, która powiedziała, abym poprosił Pana Prezydenta – miała na myśli Prezesa – żeby mieć auto do dyspozycji na dłużej.” – Piotr

„Busami już jeździłem, choć dość dawno. Jednak po wejściu do ID. Buzza poczułem się właśnie jak w takim nowoczesnym busie skierowanym na wakacyjne tripy z rodziną bądź znajomymi.” – Michał

Do słów dołączamy kilka cyferek – naszą dobrą zabawę udało się zmierzyć w liczbach. Niektóre z nich obrazują, jak sprawuje się tak duży samochód elektryczny. Przez dwa tygodnie:

  • pokonaliśmy 1935 km;
  • co kosztowało nas energii za ok. 475 zł
  • 105 razy ruszyliśmy w podróż;
  • podpięliśmy Buzza pod ładowanie 28 razy;
  • głównie kręciliśmy się w okolicach Poznania, ale podczas 2 naszych podróży,  pokonaliśmy ok. 150 km;
  • i w trakcie tych wszystkich kilometrów wyemitowaliśmy okrągłe 0 mg CO2!

Z dumą uznajemy, że obrane przez nas cele konkursu zostały spełnione! Razem budujemy eko-świadomość i promujemy zrównoważony styl pracy i życia.

O Buzzie słów kilka

ID. Buzz został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju, mając na uwadze ochronę klimatu. Jest neutralny pod względem emisji CO2 i produkuje się go w sposób, który również nie generuje emisji dwutlenku węgla. We wnętrzu auta zamiast skóry zwierzęcej zastosowano materiały pochodzące z recyklingu, takie jak tapicerka siedzeń, wykładzina podłogowa i podsufitka. Wszystko to sprawia, że łączy on ekologię z wygodą.
To wspaniałe auto użyczył nam nasz partner flotowy Volkswagen Financial Services Polska. Dziękujemy!