Szkolenia

Błędy medyczne: Praktycznie o aspektach prawnych dla pacjentów i podmiotów świadczących usługi medyczne, webinar 27 lipca

Termin

27/07/2023

Godzina

10:00

Rejestracja

Zarejestruj się

Konfederacja Lewiatan oraz Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy zapraszają na webinarium w ramach cyklu e-Akademii Lewiatana:

„Błędy medyczne. Praktycznie o aspektach prawnych dla pacjentów i podmiotów świadczących usługi medyczne” – 27 lipca 2023 r. godz.: 10:00 -12:00.

Udział jest bezpłatny.

Rejestracja Zarejestruj się

Celem spotkania jest przedstawienie holistycznego podejścia do tematu błędów medycznych. Chcemy również pokazać możliwości dochodzenia swoich praw w sytuacji, gdy pacjent stanie się jego ofiarą oraz w przypadku jakie możliwości mają placówki świadczące usługi medyczne, które muszą się z takim problemem zmierzyć. Bierzemy pod uwagę dwie grupy odbiorców platformy szkoleniowej: przedsiębiorców jako pacjentów, oraz przedsiębiorców jako właścicieli i zarządców placówek medycznych lub przedsiębiorców świadczących usługi medyczne.

Wyjaśnione zostaną podstawy tematu błędów medycznych wraz z odniesieniem się do stosowanych praktyk w tym temacie. Aby podejść do rodzajów błędów indywidualnie i praktycznie, zamierzamy odnieść się do doświadczeń różnych branż.

Dodatkowo wskażemy możliwości i techniki unikania ww. błędów, a w razie ich wystąpienia przedstawimy jak skutecznie dochodzić roszczeń.

GRUPA DOCELOWA:

Podstawowe grupy odbiorców to:

  • przedsiębiorcy jako pacjenci
  • przedsiębiorcy jako właściciele i zarządcy placówek medycznych
  • przedsiębiorcy świadczący usługi medyczne

CO ZYSKAJĄ UCZESTNICY:

Uczestnicy zyskają praktyczną wiedzę jak postąpić w przypadku wystąpienia błędu medycznego.

KONTAKT:

Sławomir Radtke, Departament Wydarzeń
tel. 572 007 742, sradtke@lewiatan.org