Aktualności

Badanie na temat kondycji branży księgowo-podatkowej – weź udział w ankiecie

Czy przepisy Polskiego Ładu są zrozumiałe, czy były korzystne dla firm i jakie skutki przyniosły? Zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w ankiecie dotyczącej sytuacji finansowej i wyzwań branży księgowo-podatkowej.

Rusza IV edycja unikalnego badania kondycji branży księgowo-podatkowej, organizowanego w ramach cyklu LEXOMETR Prawno-Gospodarczy. Do udziału w badaniu zaprasza Wolters Kluwer.

Jak kryzys, inflacja i rosnące koszty wpłynęły na funkcjonowanie firm

Obecna sytuacja biznesowa firm jest trudna z wielu powodów: kryzys gospodarczy, inflacja, niepewna sytuacja na rynku, rosnące koszty prowadzenia firmy, niejasne i niestabilne prawo, regulacje Polskiego Ładu i wojna w Ukrainie.

W ankiecie zawarte są pytania, jak powyższe czynniki wpłynęły na funkcjonowanie Państwa firm. Dzięki odpowiedziom przygotowany zostanie ekspercki raport o kondycji podmiotów z branży księgowo-podatkowej oraz działów księgowych przedsiębiorstw w 2023 r.

Każdy uczestnik badania otrzyma e-book „Odpowiedzialność karna skarbowa księgowych i doradców podatkowych” oraz dostęp do pełnej wersji raportu, która będzie udostępniona w czerwcu.

Badanie realizuje Wolters Kluwer Polska pod patronatem merytorycznym redakcji Przeglądu Podatkowego oraz serwisów LEX Księgowość, LEX Finanse i LEX Biuro Rachunkowe.

Partnerami badania są: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Krajowa Izba Biur Rachunkowych oraz Konfederacja Lewiatan.

Zachęcamy, by poświęcić chwilę i podzielić się swoimi doświadczeniami, biorąc udział w anonimowej ankiecie. Dane zbierane są do 24 kwietnia.

Wypełnij ankietę tutaj