Aktualności

Badanie Lewiatana. 85% przedsiębiorców nie ma poczucia, że rząd dba o ich interesy

75% przedsiębiorców nie ma poczucia bezpieczeństwa prowadzonych interesów, 65% deklaruje, że ma mniejszą skłonność do inwestowania, gdy obserwuje polityczne działania rządu – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Zdecydowania większość przedsiębiorców (85%) nie zgadza się ze stwierdzeniem, że rząd realizuje przemyślaną strategię działań, która sprzyja przedsiębiorcom i daje poczucie, że dba o ich interesy. Innego zdania jest 10% firm, a 5% nie wyraziło opinii w tej sprawie.

75% przedsiębiorców nie ma poczucia bezpieczeństwa prowadzonych interesów. Tylko 18% czuje, że ich biznesy są bezpieczne, 7 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

65% przedsiębiorców deklaruje, że ma mniejszą skłonność do inwestowania, gdy obserwuje polityczne działania rządu. 31% jest przeciwnego zdania, 4% nie wyraziło opinii na ten temat.

70% przedsiębiorców uważa, że gospodarczo sprawy w naszym kraju nie idą w dobrym kierunku. 16% nie zgadza się z tą opinią.

Aż 96% przedsiębiorców jest przekonanych, że polska gospodarka rozwijałaby się dużo lepiej, gdyby rząd w większym stopniu uzgadniał z przedsiębiorcami planowane działania.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu”  przeprowadził w lutym br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.