Aktualności, Wieści z firm

Wielka Złota Pieczęć Miasta Poznania dla Grupy MTP

Grupa MTP, obchodząca w tym roku swoje stulecie, została nagrodzona Wielką Złotą Pieczęcią Miasta Poznania. To wyróżnienie przyznawane przez Prezydenta Miasta osobom i instytucjom, które wyraźnie zapisały się w historii stolicy Wielkopolski.

Wielka Złota Pieczęć Miasta Poznania to wyróżnienie, które przyznajemy za szczególny wkład w życie miasta oraz aktywne wspieranie jego rozwoju. Jej tegoroczny laureat robi to już od stu lat. Choć jest wiekowy, nie zwalnia tempa, pozostając jednym z najważniejszych symboli tworzących markę Poznań. Międzynarodowe Targi Poznańskie obchodzą w tym roku stulecie działalności. Trudno więc o lepszy moment na uhonorowanie tego niezwykłego przedsiębiorstwa – mówił Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania podczas uroczystego wręczenia nagrody.

Złotą Pieczęć traktuję nie tylko jako symbol doceniania, ale jako również jako symbol zobowiązania. Zobowiązania do tego, by kontynuować kierunek rozwoju Grupy MTP, a tym samym rozwoju Poznaniu. Już w tym roku teren Targów stanie się jeszcze bardziej miejski, otwarty, dostępny dla mieszkańców. Nowy plac eventowy, strefa kultury, parking podziemny, nowoczesna elewacja Poznań Congress Center oraz w perspektywie Filharmonia Poznańska – historia targów zmienia się na naszych oczach – mówił Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP, odbierając nagrodę.

Trudno wyobrazić sobie Poznań bez targów – miejsca największych imprez targowych, konferencji, koncertów gwiazd – najbardziej rozpoznawalnej marki targów w Polsce. To z inicjatywy poznańskiego kupiectwa sto lat temu odbył się I Targ Poznański, wystawa, która dała początek targowej historii miasta. Dziś Grupa MTP jest więc jednym z najdłużej działających w Europie organizatorów targów. Innowacyjność, dynamika, promocja nowości i nieszablonowych rozwiązań, a także przyjazności i otwartości na relacje międzyludzkie – to wartości, które przyświecały powstaniu Targów i które są istotne również dziś.

Nagroda Prezydenta Miasta Poznania została ustanowiona z okazji 750-lecia Lokacji Miasta Poznania. Symbolika pieczęci nawiązuje do oryginalnej repliki tłoku pieczętnego z pierwszej połowy XIV wieku. Pieczęć zawiera herb miasta Poznania i wklęsły napis gotycki sigillum civitatis Poznani. Otrzymują ją osoby, stanowiące wzór tradycyjnych, długowiecznych poznańskich cnót takich jak pracowitość, gospodarność, wiara, miłosierdzie, solidność i pomysłowość, które w sposób spektakularny zaistniały w świadomości mieszkańców Poznania. Laureatami nagrody są m.in. prof. dr hab. Zygmunt Bauman, Agnieszka Duczmal i Krystyna Feldman. W 2021 roku Wielka Złota Pieczęć wyjątkowo trafiła nie do jednej osoby, lecz do wielu – otrzymali ją pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia.