Aktualności, Wieści z firm

Przeniesienie zasobów serwerowych Develia do Talex Data Center

Do grona naszych klientów dołączyła firma Develia, jedna z największych firm deweloperskich w Polsce, od 2007 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka ma bogate doświadczenie, obejmujące budowę ponad 14 tysięcy mieszkań. Inwestycje dewelopera znajdują się na terenie największych miast w Polsce, we Wrocławiu, w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Katowicach. Develia projektuje nieruchomości mieszkaniowe o najwyższej jakości, z troską o komfort klientów oraz dbałością o środowisko. Spółka korzysta z usługi kolokacji w Talex Data Center.

Kolokacja infrastruktury IT pozwala zadbać o ciągłość działania

Dbałość o stabilne, nieprzerwane działanie systemów firmowych jest bardzo istotne z kilku powodów. Dzięki nim firma może realizować kluczowe procesy, np. zarządzać inwestycjami czy obsługiwać klientów. Ciągłość działania jest ważna również z powodów wizerunkowych. Niedziałające systemy informatyczne paraliżują funkcjonowanie firmy. Jeśli sytuacja wpływa na jakość obsługi klientów, może odbić się na ich zaufaniu.

Kolokacja w Talex Data Center

Chcąc uniknąć potencjalnych problemów z nieprzerwanym działaniem środowiska informatycznego, firma Develia zdecydowała się na skorzystanie z usług kolokacji w Talex Data Center we Wrocławiu. Obiekt posiada certyfikaty EN 50600 oraz ISO/IEC 22237 najwyższej klasy w każdej z kategorii. Stanowią one potwierdzenie jakości naszych usług jeśli chodzi o dostępność, ciągłość działania oraz efektywność energetyczną. Talex Data Center zapewnia infrastrukturze IT bezpieczeństwo, zarówno pod względem fizycznym, jak i energetycznym. Dzięki temu Develia jest w stanie realizować bieżącą działalność, nie martwiąc się o stabilność działania systemów centralnych.

Zalety współpracy z Talex SA

Infrastruktura serwerowa w Talex Data Center ma zapewnione właściwe warunki środowiskowe oraz bezpieczeństwo. Wyspecjalizowany obiekt jest wyposażony w nadmiarowe zasilanie w systemie n+1, dzięki czemu systemy mogą działać również podczas przerw w dostawach energii elektrycznej. Całodobowe centrum prowadzi nieustanny monitoring infrastruktury. Jego doświadczeni specjaliści czuwają nad jej funkcjonowaniem, bezpieczeństwem oraz warunkami w jej otoczeniu.

Przeniesienie zasobów serwerowych do wrocławskiego obiektu Talex Data Center pozwoliło klientowi zabezpieczyć się przed ryzykiem związanym z przerwami w działaniu infrastruktury informatycznej. Pracownicy klienta mają stały dostęp do wszystkich zasobów znajdujących się na serwerach umieszczonych w Data Center, a firma mogła zrezygnować z utrzymywania własnych pomieszczeń serwerowych, co przełożyło się na uproszczenie procesów związanych z obsługą IT i optymalizację kosztów.

Jeśli zastanawiałeś się nad kolokacją własnych zasobów w certyfikowanym Data Center, zapraszamy do kontaktu.
Chętnie odpowiemy na pytania i przedstawimy ofertę,
napisz na: kontakt@talex.pl