Aktualności

Polskie Forum HR promuje start-upy HR Tech

Polski rynek pracy jest obecnie bardzo wymagający. Wśród największych wyzwań branży usług HR wymienić można pozyskiwanie właściwych kandydatów oraz utrzymanie ich w procesie rekrutacji.

Jak wynika z badania ManpowerGroup, aż 72 proc. organizacji w naszym kraju wykazuje trudności w znalezieniu pracownika, a kwestia ta dotyczy w podobnym stopniu zarówno dużych podmiotów, jak i MŚP. Z drugiej strony wyzwaniem są rosnące obciążenia finansowe przedsiębiorstw, wynikające m.in. ze wzrostu kosztów zatrudnienia czy prowadzenia działalności. Potwierdza to np. raport „Barometr rynku pracy”, opracowany przez Gi Group Holding, z którego wynika, że 40 proc. respondentów wskazuje na rosnące koszty prowadzenia działalności. Zdaniem Polskiego Forum HR, członka Konfederacji Lewiatan odpowiedzią na poprawę sytuacji w sektorze może być implementacja rozwiązań technologicznych, poprawiających efektywność prowadzonych działań. W tym celu organizacja, wraz z Pracuj Ventures, ogłosiła pierwszy w Polsce konkurs dla start-upów tworzących innowacyjne usługi i rozwiązania HR Tech.

Optymalizacja procesów sposobem na wyjście z trudnej sytuacji

Jak wynika z cytowanego badania Gi Group Holding, co trzecia ankietowana firma (36,6 proc.) planuje optymalizację swoich procesów, jako sposób na zminimalizowanie skutków pogorszenia się sytuacji ekonomicznej. W polskim sektorze HR będzie to dotyczyło wykorzystania odpowiednich narzędzi, które podniosą efektywność organizacji, m.in. rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję. Wpłynie to na automatyzację procesów rekrutacyjnych np. w przeglądzie i ocenie aplikacji, komunikacji z kandydatami czy targetowania ogłoszeń.

– Rewolucja technologiczna nie ominęła sektora usług HR. Wręcz przeciwnie! W procesie budowania strategii rozwoju wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych staje się kluczowym elementem, szczególnie w dobie pracy zdalnej. Rozwiązania HR Tech w zakresie rekrutacji i selekcji kandydatów, rozwoju pracowników, budowania ich zaangażowania, wellbeingu, jak i te w zakresie usprawnienia procesów kadrowo-płacowych w znacznym stopniu usprawniają procesy wewnątrz organizacji, ale też budują silniejszy employer branding i wzmacniają pozycję firm na rynku – wyjaśnia Przemek Kadula, członek Zarządu Polskiego Forum HR.

Polskie Forum HR wspiera innowacje technologiczne

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie branży HR rozwiązaniami technologicznymi, Polskie Forum HR w partnerstwie z Pracuj Ventures przygotowało konkurs HR Tech Changer. Jego celem jest nie tylko promowanie idei korzystania z rozwiązań technologicznych w sektorze usług HR, ale również dokonanie przeglądu dostępnych na rynku innowacji oraz zwrócenie uwagi na te, które w szczególny sposób wpływają na podniesienie efektywności procesów HR oraz są pozytywnym bodźcem wspierającym zrównoważony rozwój rynku pracy.

– Z punktu widzenia Polskiego Forum HR jest to niezwykle istotny projekt, który ma szansę poszerzyć wiedzę na temat dostępnych rozwiązań technologicznych dla sektora usług HR nie tylko wśród naszych firm członkowskich, ale generalnie w całej branży. Z drugiej strony dla firm z sektora HR tech to niepowtarzalna okazja zaistnienia i zaprezentowania swojego rozwiązania przed liderami sektora usług HR, którzy mogą już niebawem stać się ich klientami – komentuje Przemek Kadula, członek Zarządu Polskiego Forum HR.

– Pracuj Ventures od lat inwestuje w zespoły utalentowanych przedsiębiorców z odpowiednimi wartościami i przekonaniami, o wysokim potencjale wzrostu i wspiera ich w rozwoju przedsięwzięć w obszarze HR tech. Ten konkurs to szansa, aby pokazać swoje rozwiązanie, skonfrontować je z potrzebami sektora usług HR i zostać zauważonym. Dla wielu rozwiązań to może być istotny moment w ich rozwoju – dodaje Magdalena Trąba, Senior Investment Manager, Pracuj Ventures.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: https://polskieforumhr.pl/hr-tech/

Kontakt dla mediów:

Aleksander Zaruski

PR Calling

+48 790 574 757

aleksander.zaruski@prcalling.pl