ZUS zaprasza na debatę społeczną o systemie emerytalnym

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na debatę dotyczącą przeglądu systemu emerytalnego „Bezpieczeństwo Dzięki Odpowiedzialności”. Debata odbędzie się 21 września br., o godz. 11.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, sala 111A, al. Niepodległości 10, w Poznaniu.

W związku z inauguracją tegorocznego przeglądu systemu emerytalnego „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”, za przeprowadzenie którego, decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, odpowiada Zakład Ubezpieczeń Społecznych, 21 września zorganizowana zostanie debata dotycząca obecnego kształtu systemu emerytalnego i wyzwań, przed którymi stoi system.

Po raz pierwszy do prac związanych z oceną funkcjonowania dotychczasowego systemu emerytalnego włączony został Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z uwagi na dotychczasową współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i tym razem do współpracy zaprosiliśmy Uniwersytet. Tegoroczny przegląd emerytalny odbywa się z udziałem społeczeństwa

– informuje Maria Nowak – dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu.

Celem debaty jest wywołanie jak najszerszego zainteresowania społecznego i tym samym dyskusji publicznej wokół zagadnień systemu emerytalnego. Stąd też do debaty postanowiliśmy zaprosić różne grupy społeczne, środowisko akademickie, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe

– dodaje Mirosław Drjański – dyrektor II Oddziału ZUS w Poznaniu.

Podczas pierwszej części debaty omówione zostaną zagadnienia związane z wiekiem emerytalnym oraz szanse i zagrożenia związane z obligatoryjnymi pracowniczymi programami emerytalnymi PPE. Zastanowimy się również, czy ubezpieczeniowy system emerytalny zmierza w stronę zaopatrzeniowości? Przyjrzymy się sytuacji finansowej Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a także wysokości świadczeń w kontekście regulacji prawnych w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Po części panelowej zaplanowana jest dyskusja z publicznością, do udziału w której, serdecznie wszystkich zapraszamy.

Marlena Nowicka
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie wielkopolskim

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater