Zarejestruj się na IX Kongres Kobiet, 9-10 września, Poznań

Kongres kobiet

IX Kongres Kobiet – Alert dla praw kobiet

Równość, aktywność, demokracja.

9-10 września, Poznań

MOŻNA SIĘ REJESTROWAĆ   www.kongreskobiet.pl

Ruszamy ku regionom, zapraszamy do Poznania! Tam z naszymi postulatami otwartości, równości, emancypacji i europejskości będziemy czuć się dobrze.

Przygotowania do IX ogólnopolskiego Kongresu Kobiet trwają. Spotkamy się w Poznaniu 9 i 10 września, by dyskutować o tym, co zrobić, by Polska stała się lepsza i bardziej sprawiedliwa. By była krajem, w którym kobiety i mężczyźni cieszą się wolnością, równymi prawami i szansami, a dzieci żyją bezpiecznie i kolorowo. Będziemy się też zastanawiać, jak obronić demokrację i państwo prawa przed zagrożeniami autorytaryzmu i populizmu, jak obronić i wzmocnić prawa i wolności kobiet. Bo ogłaszamy „Alert dla praw kobiet” – to hasło tegorocznego Kongresu.
Na IX Kongresie będzie można słuchać wykładów, dyskutować, brać udział w warsztatach, wymieniać się doświadczeniami, tworzyć koalicje, wspierać się i budować sieć znajomości, przyjaźni, solidarności, wsparcia. Będzie można zwiedzać Park Kobiet, korzystać z bogatej oferty kulturowej.
Oferujemy kilkanaście centrów tematycznych (panele, dyskusje, warsztaty), poświęconych sprawom polityki międzynarodowej, polityki wewnętrznej, ruchom oporu, kwestiom ekologicznym, wychowawczym, ekonomicznym i zdrowotnym (zajmiemy się uzależnieniami i depresjami). Będziemy rozmawiały o ekoterroryzmie (w wykonaniu rządu) i ekofeminizmie (czyli m.in. o filmie „Pokot” Agnieszki Holland), będziemy zastanawiały się nad przyszłością Czarnego Protestu i innych ruchów w obronie praw kobiet.

Jak zawsze wśród tematów znajdą się sprawy edukacji (jej tegorocznej deformy i niejasnej przyszłości szkoły), sprawy niepełnosprawności (tym razem hasło „Chcemy całego życia” będzie głoszone przez osoby zajmujące się dziećmi autystycznymi i z zespołem Aspergera), sprawy seniorów oraz sprawy kultury, bo Poznań jest miastem wolnej, wspaniałej kultury.

Ponieważ zbliżają się wybory samorządowe, będziemy zachęcać do brania w nich udziału (bo samorząd bez kobiet to mniej niż pół samorządu), będziemy snuć plany o przyszłości Polski i Europy, diagnozować rynki pracy, innowacyjność gospodarki i prekariat kobiet (jak również to, co nam dało 500 plus).

W Centrum Życia będziemy zajmować się problemami związanymi z macierzyństwem, opieką okołoporodową, edukacją seksualną, wychowaniem trudnych dzieci.

W Centrum Medialnym przedstawimy wyniki rocznego monitoringu mediów przeprowadzonego pod kątem równości (to znaczy nierówności) płci. Będziemy też mówić o języku polityki i języku nienawiści, który zalewa media społecznościowe i sferę publiczną.

W Centrum grrrlpower młode feministki przedstawią nam swoją wizję świata, a w Centrum Duchowym, wszystkich chętnych ukoi i wzmocni Ewa Woydyłło i inne psycholożki.

Będzie się działo! Na poważnie i trochę mniej.

Zapraszamy !

Wyjdzie z domów, spotkajcie się, pogadajcie, budujcie kobiecą solidarność i fortecę (z naszych serc i umysłów) dla równości, wolności i sprawiedliwości. Kongres Kobiet to Wy!
https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/register-user/kongresy_kobiet/ix_kongres_kobiet/rejestracja

Patronat honorowy:
Czy wiesz, że Kongres Kobiet jest organizowany w czynie społecznym? Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, poprzez wykupienie cegiełki-darowizny na rzecz działalności Stowarzyszenia Kongres Kobiet – WESPRZYJ

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater