„Wyzwania dla firm rodzinnych 2016” w ramach cyklu spotkań Rady Firm Rodzinnych Konfederacji Lewiatan – Poznań 7 czerwca

Naszym celem jest integracja lokalnych środowisk firm rodzinnych. Chcemy, abyście Państwo poznali nowych potencjalnych partnerów biznesowych i wymieniając się doświadczeniami z innymi, skorzystali z synergii, jakie daje integracja środowiska firm rodzinnych w Państwa regionie.

Do naszego cyklu zaprosiliśmy lokalnych przedsiębiorców, którzy opowiedzą swoje historie sukcesu, a także wezmą udział w dyskusji panelowej na temat wyzwań dla firm rodzinnych.

Mamy nadzieję, że nasza oferta spotka się z Państwa zainteresowaniem i będziemy mogli Państwa gościć w ramach cyklu „Wyzwania dla firm rodzinnych 2016″.

Agenda spotkania:

  • 15.45 – Rejestracja
  • 16.00 – „Nasze dzieci kapitałem przyszłości. Dlaczego chcemy uczyć młodzież przedsiębiorczości?” Jerzy i Patrycja Krzanowscy* (Nowy Styl) / Artur Czepczyński (ABC Czepczyński)
  • 16.20 – „Jak powstała moja firma? Nasza historia sukcesu.” Solange Olszewska (Solaris Bus), Błażej Mrugalski (Bemo Motors)
  • 17.00 – Przerwa kawowa
  • 17.20 – „Firmy rodzinne w Polsce i w Europie: czy jesteśmy podobni czy różni?” Wstęp do dyskusji panelowej (Adam Chróścielewski, Deloitte)
  • 17.40 „Wyzwania dla firmy rodzinnej 2016″

Panel dyskusyjny z udziałem lokalnych firm rodzinnych.
Moderuje Paweł Kaczmarczyk (Konfederacja Lewiatan)

Konkurencyjność: Firmy zagraniczne vs. polskie firmy rodzinne. Gdzie szukać przewag?
Wczoraj: Przywiązanie do tradycji w biznesie, a konieczność modernizacji i skłonność do innowacyjności.
Dziś: Zmienne otoczenie biznesu. Czy nadążamy za zmianami? Zdolności adaptacyjne firm rodzinnych. Profesjonalizacja zarządzania.
Jutro: Sukcesja, zewnętrzny menedżer, czy inwestor? Międzynarodowa konsolidacja firm rodzinnych?
Nowe rynki: Czy polskie firmy rodzinne są skazane na ekspansję zagraniczną?

  • 18.40 – Sesja pytań / odpowiedzi
  • 19:00 – Bankiet.

Prelegenci

Solange Olszewska

Współtwórczyni firmy Solaris Bus & Coach S.A. Absolwentka warszawskiej Akademii Medycznej, w latach 1986-1994 pracownik naukowy Freie Universität w Berlinie. Od 1995 roku współzarządza rodzinną firmą Solaris, zatrudniającą obecnie ponad 2400 osób w Polsce i zagranicą. W roku 2005 została uhonorowana tytułem „Bus Builder of the Year”. Dwukrotnie odznaczona przez Prezydenta RP – w 1999 r. Złotym Krzyżem Zasługi, a w roku 2013 Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Zaangażowana w projekty społeczne związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym – programy „Bezpieczny Kierowca” oraz „W drogę z jamnikiem”. Więcej

Błażej Mrugalski

Sukcesor Grupy Bemo Motors, w skład której wchodzą trzecia największa struktura dealerska na rynku automotive w Polsce oraz Szpital św. Wojciecha w Poznaniu. Od 2011 roku samodzielnie prowadzi jedno z przedsiębiorstw grupy, Mercedes-Benz Auto-Studio w Łodzi. Członek rady nadzorczej Family Business Network. Miłośnik sportów samochodowych i żeglarstwa.

Artur Czepczyński

Właściciel firm spedycyjnych ABC-Czepczyński i Simple Way, biura SONRISO – touroperatora specjalizującego się w ofercie dla klientów premium oraz Ośrodka Wypoczynkowego WEZAJ. Członek Zarządu The Family Businness Network Poland oraz Rady Firm Rodzinnych przy Konfederacji Lewiatan. Założyciel Wielkopolskiego Klubu Biznesu. Twórca autorskiego systemu weryfikacji przewoźników: SafeCarGo, udzielający się aktywnie na arenie krajowej, w zakresie prewencji masowym kradzieżom ładunków.

Adam Chróścielewski

Adam Chróścielewski jest liderem grupy Family Business Network w Deloitte w Polsce. Jest również odpowiedzialny za koordynowanie prac dla spółek z sektora DGC (Dynamic Growth Companies) w Polsce i Europie Centralnej. Jest biegłym rewidentem, posiada tytuł ACCA. Adam posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie audytu. Bierze udział w badaniu sprawozdań finansowych zgodnie z polskimi przepisami, Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej oraz przepisami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych (US GAAP). Pracował dla wielu firm rodzinnych w Polsce, w tym także firm z sektora farmaceutycznego.

Paweł Kaczmarczyk

Dyrektor Departamentu Rozwoju Organizacji Konfederacji Lewiatan, odpowiedzialny za komunikację z kluczowymi klientami i partnerami, prowadzenie wydarzeń, konferencji i szkoleń, rozwój organizacji oraz obsługę firm członkowskich zrzeszonych w Lewiatanie. Doktorant na Wydziale Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Specjalizuje się w zarządzaniu opartym na wartościach, zarządzaniu strategicznym.

Więcej informacji i REJESTRACJA

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater