Wykład pt. „Przekazanie mieszkania członkowi rodziny a podatki”, 16 marca

Na Wydziale Prawa i Administracji UAM, w ramach cyklu Piątki z prawem, w piątek, 16 marca 2018 r. o godzinie 17.00 odbędzie się wykład Pana Filipa Siwka Członka Zarządu Wielkopolskiego  Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych pt. „Przekazanie mieszkania członkowi rodziny a podatki”.

 

Miejsce wykładu: Aula Profesora Zygmunta Ziembińskiego w Collegium Iuridicum Novum na Wydziale Prawa i Administracji, przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

W trakcie prelekcji zostaną przedstawione przewidziane przez prawo instytucje umożliwiające przekazanie lub udostępnienie mieszkania na rzecz członków rodziny wraz z omówieniem ich skutków podatkowych. Zostaną poruszone najczęściej pojawiające się problemy związane ze stosowaniem m.in. takich instytucji jak darowizna, użyczenie, czy ustanowienie służebności mieszkania.

Wydarzenie to jest kontynuacją cyklu spotkań organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji UAM pt. „Piątki z prawem – prawo w praktyce”. W jego ramach zaproszeni goście prezentują wybrany przez siebie problem prawny od strony praktycznej.

Spotkanie jak zwykle ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa i zadawania pytań.

Plakat tutaj

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater