Wydarzenia Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu

Przedstawiamy Państwu kilka wydarzeń, które będzie organizował w najbliższym czasie w ramach działalności Ośrodek Debaty Międzynarodowej prowadzonej przez Fundację Św.Benedykta.

Wieczór Wyborczy na żywo – Wybory Parlamentarne w Niemczech 2017. 

24 września, niedziela, godz. 17:00 (do 18:45), Ośrodek RODM na ul. Ratajczaka 44

Spotkanie poprowadzi dr. Piotr Kubiak z Instytutu Zachodniego, autor wielu analiz i publikacji na temat Niemiec, systemu partyjnego w tym kraju, niemieckiej historii XX i XXI wieku. 

Implikacje tych wyborów będą istotne nie tylko dla samych Niemców – dotkną one również Europę i oczywiście nasz kraj, dlatego proponujemy dyskusję na temat wyborów, których dokonają wkrótce nasi zachodni sąsiedzi. 

 

500 lat Reformacji i jej echa w Wielkopolsce.

28 września, czwartek, godz. 19:30 (do 21:00), Cafe Misja na ul. Gołębiej 1 (tuż obok Fary)

Gospodarzem spotkania będzie prof.Grzegorz Kucharczyk, który wydał ostatnio książkę „Kryzys i destrukcja. Szkice o protestanckiej reformacji”. Spotkanie nie będzie jednak dotyczyło samej książki, ale będzie ono szerszym rysem zjawiska, które narodziło się 500 lat temu (dokładna rocznica przypadnie 31 października). Poza krótkim opisem historycznym prof.Kucharczyk przedstawi konsekwencje Reformacji, które widzimy w czasach współczesnych – zarówno w kulturze, religii, polityce jak i życiu społecznym.

 

Spotkanie z Filmem: Kulisy Zjednoczenia Niemiec 1990, 

3 października, wtorek, godz. 19:30, Ośrodek RODM na ul. Ratajczaka 44

Projekcję i dyskusję na kolejnym z tego cyklu spotkaniu poprowadzi Pan Krzysztof Nowak. Proponujemy dyskusję dokładnie w 27 rocznicę wydarzenia, które, jak niektórzy twierdzą dziś prowokacyjnie, nie było spontanicznym wyrazem dążenia do odzyskania wolności przez wschodnie Niemcy, ale egzekucją planów nakreślonych na Kremlu w latach 80-tych. 

 

Trójmorze zdemistyfikowane.

Połowa października (konkretną datę podamy na profilu FB i naszej stronie www).

Czym jest idea Trójmorza ? Czy stanowi ona konkurencję wewnątrz UE lub, jak chcą inni, zastąpi ona Grupę Wyszehradzką? Czy jest to realna inicjatywa modernizująca Europę Środkowo – Wschodnią czy niepoprawna utopia?

 

Jak regiony reprezentują swoje interesy w Unii Europejskiej ?

Koniec października (konkretną datę podamy na profilu FB i naszej stronie www).

Wydarzenie skierowane głównie do studentów prawa, administracji, ekonomii.

Spotkanie poprowadzi dr. Filip Skawiński, analityk z warszawskiego biura Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. 

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater