Szkolenia

Własność intelektualna w dobie zmian. Innowacje, kreatywność, ochrona – konferencja, 22-23 marca

Termin wydarzenia 22 marca 2022r. godzina 10:00

Rejestracja http://ikongr.es/c/rvHjFHAD

Podczas dwudniowego wydarzenia porozmawiamy na temat zmian jakim poddawane jest prawo własności intelektualnej. Zastanowimy się co jest przyczyną tych zmian, jak wpływają one na funkcjonowanie środowiska biznesowego oraz z jakimi wyzwaniami mierzą się obecnie posiadacze praw, a także jak zapewnić skuteczną i w pełni egzekwowalną ochronę własności intelektualnej.

W gronie uczestników znajdą się wybitni specjaliści i doświadczeni praktycy reprezentujący biznes, administrację i świat nauki.

Panel 1: Własność intelektualna a ecommerce – jak efektywnie przeciwdziałać naruszeniom IP w Polsce?

O jakich prawach własności intelektualnej możemy mówić w działalności ecommerce? Jak walczyć z podrabianymi towarami na internetowych platformach handlowych? Jaka odpowiedzialność ciąży na takich platformach i jakie kroki podejmują, aby przeciwdziałać naruszeniom praw własności intelektualnej? Jaka jest rola organów celnych w walce z nielegalnym towarami?

Panel 2: Prawo patentowe a nowatorskie rozwiązania – jak przyspieszyć tempo innowacji?

Przed jakimi wyzwaniami stoją innowacyjne przedsiębiorstwa? Jak przyspieszyć wcielanie w życie nowatorskich rozwiązań? Jaką rolę odgrywa wymiar sprawiedliwości w kształtowaniu progresywnych gospodarek rynkowych? Czy potrzebujemy światowej reformy prawa patentowego?

Panel 3: Własność intelektualna a nowe technologie – sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Jak nowe technologie wpływają na prawo własności intelektualnej? Z jakimi wyzwaniami mierzy się przemysł kreatywny? O jakich zależnościach między własnością intelektualną a sztuczną inteligencją możemy dzisiaj mówić? Jak dane i rozwój IoT wpływają na praktyczne korzystanie z ochrony własności intelektualnej? Co zmieni pojawienie się komputerów kwantowych?

Informacje organizacyjne

Pierwszy dzień konferencji odbywa się 22 marca 2022r., stacjonarnie w Warszawie, przy zachowaniu procedur zapobiegających rozprzestrzenianiu się Covid-19. Udział w nim jest bezpłatny, po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Panele trwają 50 minut oddzielone od siebie 10 minutowymi przerwami. Kolejnego dnia, 23 marca 2022r. odbywają się otwarte, bezpłatne jednogodzinne szkolenia/warsztaty pogłębiające oraz uzupełniające tematy omawiane pierwszego dnia Konferencji, a także obszary z szeroko pojętego prawa własności intelektualnej. Warsztaty odbywają się zdalnie i mogą być transmitowane ze studia Konfederacji Lewiatan lub z wirtualnego studia lub z siedziby Partnera. Uczestnicy warsztatów muszą się wcześniej zarejestrować, aby móc w nich uczestniczyć.

Serdecznie zapraszamy!

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Grażyna Mazurek Konfederacja Lewiatan,
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. +48 22 55 99 940