Weź udział w „Lekcjach z ZUS” i sprawdź się w konkursie

logo

Rozpoczyna się druga edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Każdy z uczestników projektu będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. A do wygrania znów będą bardzo wartościowe i edukacyjne nagrody.

Koniec wakacji i powrót do szkoły oznacza dla młodzieży ponadgimnazjalnej również możliwość wzięcia udziału w drugiej edycji zainicjowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych autorskiego projektu „Lekcje z ZUS”, który odbywa się pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Projekt, w prosty i ciekawy sposób, przybliża uczniom szkół niełatwą tematykę ubezpieczeń społecznych. Dziedzina to trudna, ale istotna dla każdego, kto wchodzi w dorosłe życie. W pierwszej edycji projektu udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy uczniów z blisko tysiąca szkół.

Dziś czekamy na kolejne zgłoszenia zainteresowanych udziałem w projekcie „Lekcje z ZUS”. Nie ukrywam, że pierwsze chętne szkoły pojawiły się już w wakacje. Każdy nauczyciel, który chce przyłączyć się do naszego projektu, ale ma wątpliwości, czy podoła poprowadzeniu czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych, może liczyć na wsparcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

– mówi Barbara Owsiak, wicedyrektor Gabinetu Prezesa ZUS ds. edukacji i komunikacji.

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2013 r. Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych, systemem emerytalnym, świadczeniami związanymi z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń i zasadami prowadzenia własnej firmy w aspekcie ubezpieczeń społecznych. Materiały dydaktyczne do zajęć opracowane zostały przez specjalistów z ZUS przy udziale metodyka nauczania, który wcześniej współtworzył już projekty edukacyjne dużych instytucji finansowych. Prowadzone w ramach „Lekcji z ZUS” zajęcia są zajęciami opartymi na interakcji z uczniami. Nauczyciele, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie, otrzymają z Zakładu wszelkie materiały dydaktyczne oraz uzyskają pomoc merytoryczną.

Wszystkich uczestników projektu „Lekcje z ZUS” zapraszamy do udziału w towarzyszącym mu konkursie wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Etap szkolny konkursu zaplanowano na 16 listopada 2015 r., 14 marca przyszłego roku odbędzie się etap wojewódzki, a finał konkursu zorganizowany zostanie 26 kwietnia 2016 r. w centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warunkiem startu w konkursie jest realizacja programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” i zgłoszenie szkoły do konkursu w terminie do 30 października 2015 r.

Więcej informacji o projekcie oraz wszelkie materiały edukacyjne dostępne są na stronie internetowej: www.zus.pl/edukacja.

Marlena Nowicka
rzeczniczka prasowa
I Oddziału ZUS-u w Poznaniu

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater