Tramwaj Solarisa zaprezentowany w Lipsku

Solaris pokazuje w Lipsku tramwaj Tramino. Do roku 2020 lipska firma transportowa może zamówić do 41 takich pojazdów.Pierwsze już przekazano.

Dostarczony do Lipska tramwaj Solarisa został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany mieszkańcom tego miasta. Przez najbliższy tydzień wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z nowoczesnym pojazdem biorąc udział w specjalnych prezentacjach organizowanych przez Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB). Zgodnie z podpisaną w 2015 roku umową ramową przewoźnik może zamówić do 41 tramwajów w latach 2016-2020.

LVB zamówiło dotychczas 14 sztuk Tramino. Pierwsze z nich zostały już przekazane klientowi. Obecnie, w ścisłym współdziałaniu z LVB, przeprowadzane są działania uruchamiające pojazdy i przystosowujące je do sieci miejskiego przewoźnika, jazdy testowe oraz prace związane z uzyskaniem homologacji. Trwa szkolenie pracowników, zarówno motorniczych, jak i odpowiedzialnych za serwis.

– Nowe lipskie tramwaje są najlepszym przykładem nowoczesnego transportu publicznego
w rozwijającym się mieście. Wraz z rosnącą liczbą mieszkańców rosną potrzeby komunikacyjne. To wyzwanie dla nas wszystkich – mówi Burkhard Jung, Burmistrz Lipska.

– Skonstruowanie i produkcja tramwajów dla Lipska to świetny przykład polsko-niemieckiej współpracy. Jesteśmy niezwykle dumni z tego projektu. Będąc polską firmą rodzinną mogliśmy stworzyć i dostarczyć jeden z najnowocześniejszych tramwajów w Europie – mówi Solange Olszewska, prezes zarządu Solarisa.

 

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater