Technologia Exeria spółki EFIX Data na seminarium promującym polskie technologie IT w Tokio.

16 czerwca 2017 r. w stolicy Japonii Wydział Polityczno-Ekonomiczny oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio organizują  seminarium promujące polskie technologie IT, które mogłyby znaleźć zastosowanie w sektorze FinTech.

Naczelnym celem wydarzenia jest, obok wsparcia ekspansji przedsiębiorstw za granicą, popularyzacja w Japonii polskiej marki jako twórcy nowoczesnych technologii, a to jest możliwe jedynie z pomocą tych, którzy takie technologie opracowują i wdrażają w gospodarce.

Do udziału w seminarium zostało zaproszonych 7 przedsiębiorstw/instytutów badawczych, które zostały wyłonione w konkursie. W głosowaniu udział wzięło ponad 70 przedstawicieli japońskich instytucji finansowych, firm technologicznych i funduszy venture capital oraz korporacji inwestujących w technologie dla branży fintech.
Jednym z 7 rozwiązań, które zyskało największą ilość głosów jurorów jest Exeria poznańskiej spółki EFIX Data, będąca własnością EFIX Dom Maklerski S.A., członka WZP Lewiatan. Exeria to dostępna z każdego urządzenia, webowa platforma transakcyjna, w której inwestorzy mogą budować i testować swoje strategie metodą drag and drop, tworzyć i uruchamiać swoje portfele inwestycyjne, używać automatycznych skanerów, wskaźników, barometrów, obserwować wydarzenia, rekomendacje i sygnały bezpośrednio na wykresie. W 2016 roku Exeria zwyciężyła w prestiżowym konkursie Benzinga Fintech Awards w Nowym Jorku w kategorii Finding Alpha.

Seminarium, które odbędzie się 16 czerwca 2017 r. w Tokyo otworzą pan Jacek Izydorczyk, Ambasador RP w Japonii oraz pan  Ikuo Yasuda, Prezydent i CEO Pinnacle.

O wysokiej randze wydarzenia świadczy obecność wielu wpływowych przedstawicieli japońskich banków i ubezpieczycieli, funduszy private equity oraz venture capital, korporacji inwestujących w innowacje dla fintech oraz dużych firm technologicznych.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater