Tarcza Finansowa PFR 2.0: kluczowe problemy po otrzymaniu subwencji, webinarium 23 kwietnia

GRAFIKA E-AKADEMIA LEWIATANA
Kancelaria Prawna Brysiewicz Bokina Sakławski i Wspólnicy wspólnie
z Konfederacją Lewiatan zapraszają na webinarium w ramach cyklu e-Akademii Lewiatana.Tarcza Finansowa PFR 2.0: kluczowe problemy po otrzymaniu subwencji

23 kwietnia 2021 (piątek), godz.: 10:00-12:00

Udział bezpłatny

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC TUTAJ*************************************

Partner:

Logo Kancelarii Brysiewicz Bokina Sakławski

 

W styczniu PFR uruchomił Tarczę Finansową 2.0 dla mikro, małych i średnich firm (MŚP). Do 26 lutego 2021 r. z programu skorzystało prawie 50 tys. przedsiębiorców. Zasady wsparcia przedsiębiorców uległy istotnym zmianom w porównaniu do Tarczy 1.0, w związku z czym wiele kwestii dotyczących wydatkowania i rozliczania subwencji może być nadal niejasnych. O najczęstszych wątpliwościach i problemach beneficjentów po uzyskaniu subwencji opowiedzą eksperci kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy z praktyki Funduszy Unijnych i Pomocy Publicznej.

W czasie szkolenia zostaną omówione m.in. warunki udziału w programie, błędy powstałe na etapie aplikowania o subwencję, które mogą skutkować koniecznością zwrotu środków oraz kluczowe zasady wydatkowania środków w ramach Tarczy. Eksperci przedstawią również zakres i przebieg kontroli wydatkowania środków przekazanych przez PFR oraz doradzą, jak w praktyce postępować w przypadku wystąpienia ryzyka lub zarzutu, iż subwencja została pobrana niesłusznie. Eksperci przybliżą, jakie mogą być konsekwencje naruszenia przez beneficjenta obostrzeń przyjętych w związku z pandemią koronawirusa, w szczególności, czy mogą być podstawą zwrotu środków.

PROGRAM

 1. Tarcza Finansowa PFR 2.0 dla MŚP – kluczowe informacje z perspektywy beneficjentów
 2. Warunki udziału w programie
 3. Najczęstsze błędy na etapie składania wniosków o subwencję
 4. Kluczowe warunki wydatkowania środków w ramach programu
 5. Kontrola i zwrot otrzymanej subwencji
 6. Czy naruszenie obostrzeń sanitarnych może być podstawą zwrotu środków
 7. Podsumowanie i Q&A

Szkolenie poprowadzą eksperci z kancelarii prawnej Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy: Krzysztof Brysiewicz – radca prawny, partner zarządzający, dr Magdalena Porzeżyńska – radczyni prawna, partner kancelarii, Małgorzata Woźniak – aplikantka adwokacka.

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC TUTAJ

Szczegóły organizacyjne

 • Potwierdzeniem udanej rejestacji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w przypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
 • Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
 • Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie mailowyml wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
 • Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
 • Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
 • W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.
 • Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

PROWADZĄCA I PROWADZĄCY WEBINARIUM

Zdjęcie Krzysztof Brysiewicz

Krzysztof Brysiewicz
radca prawny z 15-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z pomocą publiczną i środkami unijnymi. Doradza w najbardziej zawiłych kwestiach dotyczących pomocy publicznej i funduszy unijnych,  takich jak status przedsiębiorstw, tworzenie konsorcjów, zamówienia w projektach czy transfer praw autorskich. Kilkaset prowadzonych przez niego postępowań zakończyło się sukcesami, statystyki wskazują, że wygrywa 9 na 10 spraw. Jest partnerem zarządzającym Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy. Autor wielu publikacji na temat pomocy publicznej i środków unijnych oraz autor bloga „Fundusze unijne okiem prawnika”- www.kbrysiewicz.pl

Zdjęcie Magdalena PorzeżyńskaMagdalena Porzeżyńska
Dr prawa, radczyni prawna, partner kancelarii BBS, z niemal 8-letnim doświadczeniem zawodowym, współkieruje praktyką środków unijnych i pomocy publicznej w Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy. Jej doświadczenie obejmuje kompleksowe doradztwo prawne w zakresie udzielania oraz wykorzystania pomocy publicznej i środków unijnych. Jest autorką opinii prawnych dotyczących m.in. kwalifikowania wsparcia jako pomocy publicznej, określenia statusu przedsiębiorstw w rozumieniu przepisów unijnych czy zasad zwrotu środków i oceny projektów. Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UW, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z prawa Unii Europejskiej i pomocy publicznej.
Małgorzata WoźniakMałgorzata Woźniak
aplikantka adwokacka z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, z wynikiem bardzo dobrym ukończyła  Wydział Prawa i Administracji UW. Doradza w sprawach z zakresu pomocy publicznej, funduszy unijnych, a także prawa spółek. Zajmuje się doradztwem w zakresie pozyskiwania i rozliczania finansowania ze środków publicznych i funduszy unijnych. Doradza m.in. w przedmiocie określenia statusu przedsiębiorstw oraz prawidłowości realizacji projektów współfinansowanych ze środków publicznych, w tym w zakresie rozliczania projektów i monitorowania ich wskaźników.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

 

Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. 22 55 99 940

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC TUTAJ

 

Lewiatan
Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3
00-727 Warszawa
Tel. +48 22 55 99 900
Fax +48 22 55 99 910
www.konfederacjalewiatan.pl
lewiatan@konfederacjalewiatan.pl
dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater