Spotkanie przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów z Wiceprezesem Enea Operator w sprawie potrzeb energetycznych przedsiębiorstw

23 października br. w Hotelu Maraton w Szamotułach miało miejsce bardzo interesujące spotkanie przedstawicieli organizacji pracodawców – Lewiatan, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz przedsiębiorców z Markiem Szymankiewiczem, Wiceprezesem ds. infrastruktury sieci Enea Operator.

Spotkanie było szansą na pokazanie oczekiwań przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów związanych z energią potrzebną do swobodnego funkcjonowania przedsiębiorstw. Powodem pojawienia się tego tematu były ograniczenia w dostawie energii, jakie wystąpiły podczas dotkliwej suszy ostatniego lata.

Wiceprezes Szymankiewicz w bardzo interesujący sposób pokazał skalę inwestycji prowadzonych przez jego firmę i sposoby uzyskania większego bezpieczeństwa i pewności dostarczania energii dla swoich klientów. Prezentacja dowodziła intensywnego procesu rozbudowy i ulepszania infrastruktury Enea w celu wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów. Inwestycje rzędu 900 mln zł robią wrażenie i muszą być odczuwalne w nieodległym czasie.

Przedsiębiorcy takiej rangi jak Samsung, czy Amica są niewątpliwie poważnymi klientami i mają prawo oczekiwać nieprzerwanych dostaw energii. Obecność Burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka i Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewiczu była potwierdzeniem przykładania dużej wagi do tematu bezpieczeństwa energetycznego.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater