Solaris wzmacnia zarząd

W ostatnich tygodniach do zarządu Solaris Bus & Coach SA powołano czterech nowych członków.

Od lipca Członkiem Zarządu Solarisa odpowiedzialnym za finanse, zakupy i inwestycje jest Zbigniew Palenica. Ma on również doradzać firmie w zakresie pojazdów szynowych. Zbigniew Palenica to doświadczony menedżer branży transportu publicznego z ponad 16-letnim stażem pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie, z czego 9 lat jako członek zarządu do spraw finansów. Od lat aktywnie działa również w Izbie Gospodarczej Komunikacji Miejskiej (IGKM) oraz – na stanowisku wiceprezesa – w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Transportu Publicznego (UITP).

Z kolei z początkiem sierpnia w skład zarządu podpoznańskiego producenta weszły trzy osoby od wielu już lat związane z Solarisem. Wszystkie pełniły do tej pory funkcje dyrektorów w podległych im działach i pozostają odpowiedzialne za swoje dotychczasowe obszary, lecz już w randze Członka Zarządu.

Małgorzata Olszewska została Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing. Od 2004 r. pracuje w Solarisie zarządzając sprzedażą, przygotowaniem ofertowym, marketingiem, oraz zagranicznymi przedstawicielstwami firmy. Paweł Kaczalski, od 15 lat związany z firmą, odpowiada za sprawy produkcji, a Dariusz Michalak, również od 15 lat w Solarisie, za obszar badań i rozwoju.

Zarząd firmy Solaris Bus & Coach SA składa się obecnie z 7 osób. Nowo powołani dołączyli do prezes Solange Olszewskiej, Heleny Krystyny Woźniak, odpowiedzialnej za sprawy personalne oraz Martina Grubera odpowiadającego za obszar After Sales.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater