Solaris prowadzi szkolenia dla profesjonalistów

Już od 7 lat Solaris prowadzi program „Bezpieczny Kierowca”, którego uczestnicy nabywają praktycznych umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia w ruchu drogowym. W styczniu grono przekoszolonych powiększyło się o 14 kierowców ze Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Dąbie” Sp. z o.o.

W styczniu, na terenie ośrodka Test & Training Safety Centre Sp. z o.o. Sp. k. w Bednarach pod Poznaniem, kierowcy SPA „Dąbie” doskonalili technikę jazdy miejskimi autobusami Solaris Urbino. Zajęcia były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Rozpoczynały się wykładem na temat głównych przyczyn wypadków i niebezpiecznych sytuacji w ruchu oraz odpowiednich zachowań i reakcji w warunkach zagrożenia.

To już kolejna grupa pracowników SPA „Dąbie”, która przechodzi szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy w ramach naszego programu. W maju 2011 roku również 14 kierowców z tej samej firmy pozytywnie zakończyło kurs

– mówi Mateusz Figaszewski z firmy Solaris.

Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Na co dzień nie mają oni możliwości sprawdzenia, w bezpiecznych warunkach, zachowania pojazdu w poślizgu czy przy nagłej konieczności ominięcia przeszkody

– dodaje.

Trening na torze obejmował szereg zagadnień, od prawidłowego ustawienia fotela, po wyprowadzenie pojazdu z poślizgu w wyniku podsterowności lub nadsterowności pojazdu. Kierowcy mogli również przećwiczyć manewry awaryjne – nagłe hamowanie czy omijanie przeszkód na drodze. Dużą uwagę zwrócono także na doskonalenie umiejętności jazdy po zakręcie.

Z rozpoczętego przez firmę Solaris w 2005 roku programu szkoleń kierowców skorzystało już ponad 750 osób. Od czterech lat zajęcia są realizowane we współpracy z Test & Training Safety Centre Sp. z o.o. Sp. k. Jest to Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, który na terenie byłego lotniska w Bednarach pod Poznaniem stworzył największy w Polsce kompleks szkoleniowy dla kierowców. Wszystkie treningi zostały przeprowadzone zgodnie z metodologią Test & Training International – austriackiej szkoły o międzynarodowej renomie.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater