Solaris otwiera żłobek „Pod Zielonym Jamniczkiem”

Jednym z elementów realizowanej przez firmę Solaris strategii społecznej odpowiedzialności jest budowanie trwałych, równorzędnych relacji ze wszystkimi partnerami. W praktyce oznacza to otwarte i przejrzyste zasady działania, szacunek nie tylko dla kontrahentów, lecz również dla społeczności lokalnych i pracowników. To właśnie z myślą o tych ostatnich oraz o ich dzieciach w październiku działalność rozpoczął żłobek „Pod Zielonym Jamniczkiem”.

W czterech zakładach produkcyjnych Solarisa zlokalizowanych na terenie powiatu poznańskiego zatrudnienie znajduje blisko 2200 osób. Główna siedziba spółki oraz fabryka montażu końcowego autobusów i trolejbusów mieści się w Bolechowie k/Poznania. W bliskim sąsiedztwie tego miejsca z początkiem października otwarty został żłobek „Pod Zielonym Jamniczkiem”.

Utworzenie żłobka dla dzieci pracowników naszego przedsiębiorstwa, było jednym z moich marzeń, kiedy razem z mężem rozpoczynaliśmy działalność gospodarczą. Wówczas jeszcze nikt nie używał modnego dziś terminu społecznej odpowiedzialności biznesu. Po prostu wiedziałam, że chcę swoim pracownikom zagwarantować profesjonalną opiekę nad ich dziećmi w czasie, gdy wykonują oni swoje obowiązki zawodowe. Dzisiaj jesteśmy na takim etapie rozwoju, że możemy przystąpić do realizacji tego pomysłu

– mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Nazwa żłobka nie jest przypadkowa – zielony jamnik od początku bowiem towarzyszy firmie i jest symbolem oferowanych przez nią produktów. Swoją działalność ośrodek oficjalnie rozpoczął w dniu 1 października bieżącego roku. Do żłobka przyjętych zostało 25 dzieci w wieku od pół roku do trzech lat. Jednym z głównych kryteriów przyjęcia dziecka był staż pracy rodzica w Solarisie. Natomiast całkowicie nie miało znaczenia to, jakie stanowisko – produkcyjne czy administracyjne – zajmuje osoba zgłaszająca dziecko. Żłobek otwarty będzie w godzinach 5.45 – 18.00, co jest dostosowane do potrzeb pracowników firmy.

O tym, jak ważna i trudna do znalezienia jest profesjonalna opieka nad dzieckiem w wieku przedprzedszkolnym, wie każdy aktywny zawodowo rodzic. „Pod Zielonym Jamniczkiem” gwarantuje swoim podopiecznym ciekawy program, w ramach którego pod czujnym okiem doświadczonej kadry pedagogicznej prowadzone będą zajęcia m.in. z plastyki, muzyki czy języka angielskiego. Żłobek zlokalizowany został w nowym budynku o powierzchni użytkowej 200 m² wykonanym w najnowocześniej pro-ekologicznej technologii. Ośrodek otoczony jest ogrodem, w którym oprócz placu zabaw znajduje się także kącik dla zwierząt. Z myślą o rodzicach prowadzona będzie także „Akademia Rodzica”, która ma pomóc mamom i tatom przygotować ich pociechy do pobytu w żłobku, a także dać podpowiedzi, jak sprostać wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest opieka i wychowanie małego człowieka.

Przez pierwsze dwa lata korzystanie ze żłobka „Pod Zielonym Jamniczkiem” będzie dla rodziców bezpłatne. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że ośrodek pozyskał dofinansowanie w wysokości pół miliona euro ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i Programu Kapitał Ludzki.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater