Solaris i Stadler łączą siły przy budowie pojazdów szynowych

Solaris Bus & Coach i Stadler Polska rozpoczynają bliską współpracę w produkcji lekkich pojazdów szynowych. Przedsiębiorstwa te będą występować na rynku jako konsorcjum. Sama kooperacja zostanie zainicjowana złożeniem wspólnej oferty w przetargu na dostawę tramwajów dla Krakowa.

Stadler i Solaris będą także razem uczestniczyć w kolejnych postępowaniach przetargowych na dostawy tramwajów na rynku polskim, jak również na innych rynkach europejskich, informuje zarząd Solarisa.

Dzięki bliskiej kooperacji, obie firmy wzmocnią swoją pozycję na rynku, zarówno w Polsce jak i w innych krajach europejskich

– powiedział Peter Spuhler, prezes zarządu i właściciel firmy Stadler.

Palety produktów przedsiębiorstw świetnie się uzupełniają, możemy także czerpać od siebie w obszarze rozwoju technologicznego.

Podobnie wypowiedziała się na temat współpracy Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach.

Chcemy dalej rozwijać naszą działalność na rynku pojazdów szynowych, dlatego szukaliśmy strategicznego, renomowanego partnera, z którym moglibyśmy współpracować przy rozwoju produktów i zaplecza produkcyjnego na terenie Aglomeracji Poznańskiej

– powiedziała.

Chcemy także jeszcze efektywniej wykorzystywać nasze zasoby inżynieryjne i doskonałą znajomość rynku.

Stadler Polska od 10 lat jest jednym z czołowych producentów pojazdów szynowych w Polsce. W zakładzie w Siedlcach zatrudnionych jest ok. 800 pracowników, a firma współpracuje z dwoma tysiącami polskich przedsiębiorstw, które dostarczają podzespoły do produkowanych pojazdów.

Stadler Polska jest także największym eksporterem pojazdów szynowych w Polsce. Spółka jest strategicznym, systematycznie rozwijanym zakładem Grupy Stadler w Europie.

Firma Solaris – to czołowy europejski producent autobusów i trolejbusów, obecny ze swoimi wyrobami w 30 państwach.

Od roku 2009 spółka weszła także na rynek pojazdów szynowych, dostarczając do tej pory tramwaje do Poznania i Olsztyna oraz do Jeny i Brunszwiku w Niemczech. W trakcie realizacji jest kontrakt na dostawę 41 tramwajów do Lipska.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater