Solaris dostarczy 85 autobusów do Mediolanu

Polski producent z Bolechowa dostarczy do Mediolanu 85 autobusów marki Solaris Urbino 12. Podpisany z ATM Mediolan kontrakt, o wartości 22 mln euro, obejmuje zarówno dostawę jak i pięcioletnie serwisowanie pojazdów.

Przewoźnik z Mediolanu we wrześniu ub.roku ogłosił przetarg na zamówienie ramowe, obejmujące łącznie 250 autobusów, które będą zakupione w ciągu 4 najbliższych lat.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris. W podpisanej umowie ramowej, polski producent został zobowiązany do dostawy pierwszych 85 szt. Solarisa Urbino 12 w okresie od sierpnia do grudnia tego roku. Oprócz sprzedaży, transakcja obejmuje także serwisowanie, które ma trwać 5 lat.

Będą to pierwsze autobusy polskiego producenta we włoskiej stolicy mody, która w roku 2015 będzie gospodarzem światowej wystawy Expo. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Ponadto będą posiadać rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne – m.in. diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację nt. ewentualnych usterek do zajezdni.

Pojazdy marki Solaris są obecne na rynku włoskim od 2004 r. Do chwili obecnej po ulicach włoskich miast jeździ blisko 400 autobusów i trolejbusów, m.in. w Rzymie, Genui, Neapolu, Bari i Cagliari na Sardynii.

Źródło: wnp.pl

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater