Solange Olszewska najlepszym menedżerem roku 2014

Solange Olszewska, właścicielka i Prezes Zarządu firmy Solaris Bus & Coach S.A., została wybrana „Najlepszym Menedżerem roku 2014″. O przyznaniu tego prestiżowego tytułu w plebiscycie „Bloomberg Businessweek Polska” decydowały nominacje osób zarządzających czołowymi firmami działającymi na rynku polskim.

W konkursie zostało nagrodzonych łącznie 20 osób, wśród których znalazły się zaledwie 3 kobiety. Jedną z nich jest Solange Olszewska. W 1996 roku wspólnie z mężem Krzysztofem laureatka stworzyła fabrykę autobusów w podpoznańskim Bolechowie. Dzisiaj firma zatrudnia blisko 2500 osób i jest jednym z czołowych producentów pojazdów komunikacji publicznej w Europie. Obok autobusów Solaris produkuje bowiem także trolejbusy i tramwaje. Sukcesy spółki zarządzanej przez Solange Olszewską były i są możliwe między innymi dzięki sukcesywnemu wprowadzaniu do sprzedaży coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań. Najnowszym z nich są autobusy napędzane energią elektryczną.

Tytuł „Najlepszego Menedżera roku 2014″ ustanowiony przez redakcję „Bloomberg Businessweek Polska” przyznawany jest na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród menedżerów. W ankiecie wskazują oni najlepszych i najefektywniejszych ich zdaniem szefów firm, których warto nagrodzić za sukcesy, wytrwałość, walkę z konkurencją, nowoczesność oraz za to, iż udaje im się skutecznie konkurować nie tylko na polskim, ale i na zagranicznych rynkach. Lista 20 top menedżerów powstała poprzez zliczenie propozycji, znalazły się więc na niej osoby wskazane przez największą liczbę ankietowanych.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater