Seminarium „Skuteczne działanie na rynku irańskim” 13 marca

Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan zaprasza 13 marca br., godz. 17.00 – 19.00 na seminarium

 „Skuteczne działanie na rynku irańskim – rekomendacje dla firm zainteresowanych nawiązaniem relacji biznesowej z Iranem”.

 Miejsce spotkania:

Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan, ul. Grunwaldzka 104, II piętro sala konferencyjna 216.

ZAGADNIENIA:

  1. Iran – charakterystyka ogólna w kontekście demograficznym, politycznym i ekonomicznym.
  2. Gospodarka Iranu – wiadomości ogólne oraz poszczególne sektory.
  3. Import/eksport – specyfika współpracy z kontrahentem irańskim, kwestia uregulowań sankcyjnych i rzeczywistość posankcyjna oraz perspektywy na najbliższe lata.
  4. Inwestycje zagraniczne w Iranie – możliwości (zakładanie oddziału/spółki, gwarancje irańskich instytucji dla inwestorów, krótka charakterystyka specjalnych stref ekonomicznych, wsparcie ze strony władz polskich, polskie instytucje w Iranie).
  5. Kultura biznesowa (specyfika, główne różnice, nawiązywanie relacji, etykieta, negocjacje, pojęcie czasu w kulturze biznesowej Iranu).
  6. Prezentacja oferty polsko-irańskiej spółki FARS w zakresie wsparcia dla polskiego biznesu w Iranie.

Prowadzący: Jakub G. Gajda – prezes FARS sp. z o.o.

Z wykształcenia iranista, analityk ds. Iranu, Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej. Współpracuje z czołowymi ośrodkami analitycznymi typu think-tank w Polsce. Regularnie publikuje oraz komentuje wydarzenia bliskowschodnie w polskich mediach. Do Iranu podróżuje od 2003 roku. W 2005 roku współpracował z przedstawicielem holenderskiej firmy DEC International w Teheranie. W tym okresie rozpoczął budowanie relacji z irańskimi firmami w wielu branżach, od turystyki, po przemysł wydobywczy. Od 2008 właściciel firmy doradczo-szkoleniowej Orient Ekspert. Od 2009 roku współpracuje z teherańskim Instytutem Marketingu i Reklamy Ideh Nama Shargh, od 2016 prezes polsko-irańskiej spółki Fars, członek zarządu irańskiej spółki Kimia Farhad Fars (KFF). Prywatnie jest miłośnikiem sportów górskich oraz kultury, sztuki i literatury perskiej.

 Rejestracja:  asystent@wzp.org.pl lub tel. 61 657 60 51.

dyplom
Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań
tel. 61 657 60 51
tel. 691 98 68 68
biuro@wzp.org.pl
www.wzp.org.pl
konfederacja lewiatan
Copyright by MindsEater